Акција
-25%
Blueair PURE 411 Прочистувач за воздух
6.899 ден.9.199 ден.
6.899 ден.9.199 ден.
-17%
BAUER FH-515 калорифер
1.499 ден.1.799 ден.
1.499 ден.1.799 ден.
-7%
ARISTON VLS-100 pro
13.999 ден.14.999 ден.
13.999 ден.14.999 ден.
-7%
Fabbygo Робот (10‐12kw)
13.499 ден.14.450 ден.
13.499 ден.14.450 ден.
-24%
Hotpoint Ariston LSFF-8M117X EU Машина за миење садови
15.999 ден.20.998 ден.
15.999 ден.20.998 ден.
-21%
ELECTROLUX ESL-5205 LO вградна м.за садови
18.999 ден.23.999 ден.
18.999 ден.23.999 ден.
-9%
Gorenje KAS53NF1N 5.5kw
28.990 ден.31.999 ден.
28.990 ден.31.999 ден.
-7%
Gorenje CW6SC Сет садови за готвење Inox
5.190 ден.5.590 ден.
5.190 ден.5.590 ден.
-25%
AMICA 508EE1.30HPF(W) BF2017 електричен шпорет
8.999 ден.11.999 ден.
8.999 ден.11.999 ден.
-8%
GREE 12 3,5kW GWH12QB-K3DNC4D/A инвертер
22.999 ден.24.999 ден.
22.999 ден.24.999 ден.
-11%
Grundig HD-6760 Фен за сушење коса
1.699 ден.1.899 ден.
1.699 ден.1.899 ден.
-13%
Electrolux EOB-3450AOX Вградна рерна
15.599 ден.17.999 ден.
15.599 ден.17.999 ден.
Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер

Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер

98.695 ден.
без ДДВ: 83.640 ден. Потребни наградни поени: 99000
Производител: Mitsubishi Electric
Шифра на производ: MSZ-FH50VE/MUZ-FH50VE
Наградни поени: 900
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

MSZ-FH Kirigamine серијата е пресвртница во технологијата на 21 век за климатизирање на стамбените и деловни простори.
Овој модел на клима содржи Plasma Quad филтер кој го прочистува воздухот од четирте загадувачи: бактерии, вируси, алергени и прашина.
За остварување на здрава околина Mitsubishi Electric нуди решение, а тоа е природно струење на воздухот.
Производителот смислил двострани крилца кои го раздвојуваат струењето на воздухот на лева и десна страна.
Овој начин на струење на воздухот поминува низ целата просторија и го носи климатизираниот воздух до луѓето кои се наоѓаат во најодалечениот дел од просторијата.
"Hyper Heating" овозможува греење преку цела зима и во најладните денови.
Серијата FH е опремена со "3 D i-see Sensor" инфра црвен сензор кој прави 3D анализа за мерење на температурата во просторијата.
Овозможува да се утврди на кое место се наоѓаат луѓето во просторијата.

Модел – MSZ-FH50VE
Внатрешна единица – MSZ-FH50VE
Димензии – 305 x 925 x 234 mm
Надворешна единица – MUZ-FH50VE
Димензии – 850 x 840 x 330 mm
Ладење – од -15 до +46
SEER – 7,2
Енергетска класа – А+++
Потр. На ел. Енер. Kw/h – 1,38
Греење – од -15 до +30
SCOP – 4,6
Енергетска класа – А+++
Потр. На ел. Енер. Kw/h – 1,55
2 години гаранција со опција за продолжување до 5 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS