Акција
-17%
BAUER FH-515 калорифер
1.499 ден.1.799 ден.
1.499 ден.1.799 ден.
-21%
ELECTROLUX ESL-5205 LO вградна м.за садови
18.999 ден.23.999 ден.
18.999 ден.23.999 ден.
-25%
G3 FERRARI G-10052 JOGURT MAKER
1.499 ден.1.999 ден.
1.499 ден.1.999 ден.
-14%
Gorenje BW330BY Грејач за храна и шишиња
1.450 ден.1.690 ден.
1.450 ден.1.690 ден.
-20%
Electrolux EHF-6240XXK Вградна плотна
10.399 ден.12.999 ден.
10.399 ден.12.999 ден.
-25%
AMICA 508EE1.30HPF(W) BF2017 електричен шпорет
8.999 ден.11.999 ден.
8.999 ден.11.999 ден.
-17%
Favorit MS-3000 Машина за миење садови
11.499 ден.13.799 ден.
11.499 ден.13.799 ден.
-6%
Beko DV 7110 Вентилациона сушара
13.159 ден.13.999 ден.
13.159 ден.13.999 ден.
-14%
Ferre C6340G Inox плински шпорет
11.999 ден.13.999 ден.
11.999 ден.13.999 ден.
-6%
BEKO WTE 6501 B0 Машина за перење алишта
11.749 ден.12.499 ден.
11.749 ден.12.499 ден.
-10%
Hotpoint Ariston ENTMH-19221 FW Комбиниран фрижидер
26.999 ден.29.998 ден.
26.999 ден.29.998 ден.
-4%
BEKO RDSA 240 K20 S Комбиниран фрижидер
12.999 ден.13.499 ден.
12.999 ден.13.499 ден.
Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер

Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер

72.599 ден.
без ДДВ: 61.525 ден. Потребни наградни поени: 73000
Производител: Mitsubishi Electric
Шифра на производ: MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE
Наградни поени: 700
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Сите модели на Mitsubishi Electric се познати по својата безшумност при работа од само 21dB. Елегантниот и прилагодлив облик на внатрешната единица овозможува да се вклопи секаде во просторот.
Работата на климата ја подесуваме со далечинскиот управувач кој има можност за неделно програмирање. Овој модел има вградено филтер од нано платинасто-керамички честички кои ги неутрализира бактериите, вирусите, алергените и непријатната миризба.

Модел – MSZ-SF50VE
Внатрешна единица – MSZ-SF50VE
Димензии – 299 x 798 x 195 mm
Надворешна единица – MUZ-SF50VE
Димензии – 580 x 840 x 330 mm
Ладење – од -15 до +46
SEER – 7,2
Енергетска класа – А++
Потр. На ел. Енер. Kw/h – 1,66
Греење – од -15 до +30
SCOP – 4,4
Енергетска класа – А+
Потр. На ел. Енер. Kw/h – 1,7
2 години гаранција со опција за продолжување до 5 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS