Акција
-14%
Ferre C6340G Inox плински шпорет
11.999 ден.13.999 ден.
11.999 ден.13.999 ден.
-25%
Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
4.490 ден.5.999 ден.
4.490 ден.5.999 ден.
-6%
BEKO WMY 71033 PTLMB3 Машина за перење алишта
15.979 ден.16.999 ден.
15.979 ден.16.999 ден.
-6%
BEKO WTE 7612 BS Машина за перење алишта
16.499 ден.17.499 ден.
16.499 ден.17.499 ден.
-6%
BEKO FSE 67300 GW шпорет
18.799 ден.19.999 ден.
18.799 ден.19.999 ден.
-13%
Alfa Plam 90 H FAVORIT Лев - Шпорет на цврсто гориво
27.300 ден.31.499 ден.
27.300 ден.31.499 ден.
-27%
Electrolux EOB-2200BOX / DOX Вградна Рерна
11.999 ден.16.499 ден.
11.999 ден.16.499 ден.
-21%
ELECTROLUX ESL-5205 LO вградна м.за садови
18.999 ден.23.999 ден.
18.999 ден.23.999 ден.
-6%
BEKO WMY 60821 PTYB3 Машина за перење алишта
13.159 ден.13.999 ден.
13.159 ден.13.999 ден.
-6%
BEKO FSE 66000 GS шпорет
14.099 ден.14.999 ден.
14.099 ден.14.999 ден.
-16%
Favorit MS-5000 Машина за миење садови
11.699 ден.13.998 ден.
11.699 ден.13.998 ден.
-3%
Gorenje E6121WD ел.шпорет
15.490 ден.15.990 ден.
15.490 ден.15.990 ден.
V-TAC 100W Floodlight SMD LED Рефлектор
  • V-TAC 100W Floodlight SMD LED Рефлектор

V-TAC 100W Floodlight SMD LED Рефлектор

2.820 ден.
без ДДВ: 2.390 ден.
Производител: V-TAC
Шифра на производ: V-TAC 412
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Одберете Расветлување:

LED Рефлектор со SAMSUNG чип
Со бело, природно и топло бело расветлување
Од 30W до 300W
Со алуминско тело со врвен квалитет, отпорно на корозија
Со предно стакло кое овозможува водоотпорност
Со вграден регулатор за константна струја, и вградено напојување.

Наменет за во двор, градина, билборди, спортски објекти, паркинзи, и сл.

LED Тип – SAMSUNG Chip
Животен век – 30000 ч
Јачина – 100W
Напон – AC 220-240V
Фрекфенција – 50 Hz
Енергетски фактор - > 0.9
Боја на светлина – топло бела
Температура на светлина – 3000K, 4000K, 6400K
Лумени – 8000 lm
Индекс на боја – CRI > 80
Агол на осветлување - 100°
Материјал – Алуминиум
Боја – црно и бело
Димабилен – не
Водоотпорност – IP65
Време на палење – 0.001 sec
Стабилност на боја - < 6
Циклуси за вклучување и  исклучување - > 15000
Компатибилност за сензор
Работни услови – од -20 до +45°
Димензии – 291x240x28 mm
Енергетска класа – A+
Сертификати – CE, EMC, ROHS
Бренд – V-TAC
Гаранција – 5 години
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS