Акција
-6%
BEKO WMY 81033 PTLMB3 Машина за перење алишта
17.859 ден.18.999 ден.
17.859 ден.18.999 ден.
-22%
Electrolux EJ-2801AOW2 Комбиниран фрижидер
13.999 ден.17.999 ден.
13.999 ден.17.999 ден.
-6%
BEKO WTE 7512 B0 Машина за перење алишта
15.039 ден.15.999 ден.
15.039 ден.15.999 ден.
-22%
Gorenje CW 20 CCP Линија: CERAMIC PRINCESS
899 ден.1.150 ден.
899 ден.1.150 ден.
-17%
Favorit MS-3000 Машина за миење садови
11.499 ден.13.799 ден.
11.499 ден.13.799 ден.
-15%
FAVORIT MP-8006 A++ Машина за перење алишта
10.999 ден.12.999 ден.
10.999 ден.12.999 ден.
-6%
BEKO WMY 61033 PTMB3 Машина за перење алишта
15.979 ден.16.999 ден.
15.979 ден.16.999 ден.
-6%
BEKO DSA 240 K21 W Комбиниран фрижидер
11.279 ден.11.999 ден.
11.279 ден.11.999 ден.
-6%
BEKO RCSA 240 K 20W Комбиниран фрижидер
15.039 ден.15.999 ден.
15.039 ден.15.999 ден.
-22%
Electrolux ESL-5201 LO Машина за миење садови
17.999 ден.22.998 ден.
17.999 ден.22.998 ден.
-25%
Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
4.490 ден.5.999 ден.
4.490 ден.5.999 ден.
-20%
Electrolux EWF-1484BW Машина за перење алишта
19.999 ден.24.999 ден.
19.999 ден.24.999 ден.
V-TAC 200W Floodlight SMD LED Рефлектор
  • V-TAC 200W Floodlight SMD LED Рефлектор

V-TAC 200W Floodlight SMD LED Рефлектор

8.130 ден.
без ДДВ: 6.890 ден.
Производител: V-TAC
Шифра на производ: V-TAC 418
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Одберете Расветлување:

LED Рефлектор со SAMSUNG чип
Со бело, природно и топло бело расветлување
Од 30W до 300W
Со алуминско тело со врвен квалитет, отпорно на корозија
Со предно стакло кое овозможува водоотпорност
Со вграден регулатор за константна струја, и вградено напојување.

Наменет за во двор, градина, билборди, спортски објекти, паркинзи, и сл.

LED Тип – SAMSUNG Chip
Животен век – 30000 ч
Јачина – 200W
Напон – AC 220-240V
Фрекфенција – 50 Hz
Енергетски фактор - > 0.9
Боја на светлина – Природно бела
Температура на светлина – 3000K, 4000K, 6400K
Лумени – 16000 lm
Индекс на боја – CRI > 80
Агол на осветлување - 100°
Материјал – Алуминиум
Боја – црно и бело
Димабилен – не
Водоотпорност – IP65
Време на палење – 0.001 sec
Стабилност на боја - < 6
Циклуси за вклучување и  исклучување - > 15000
Компатибилност за сензор
Работни услови – од -20 до +45°
Димензии – 439x346x56 mm
Енергетска класа – A+
Сертификати – CE, EMC, ROHS
Бренд – V-TAC
Гаранција – 5 години
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS