Акција
-6%
BEKO DSA 240 K21 W Комбиниран фрижидер
11.279 ден.11.999 ден.
11.279 ден.11.999 ден.
-13%
Fabbygo Лукс со метален поклопец (10,5kw)
10.499 ден.11.999 ден.
10.499 ден.11.999 ден.
-6%
Beko DCU 7430 кондензациска сушара
17.859 ден.18.999 ден.
17.859 ден.18.999 ден.
-11%
BEKO CS 234022 X
18.790 ден.20.999 ден.
18.790 ден.20.999 ден.
-6%
BEKO WMY 61033 PTMB3 Машина за перење алишта
15.979 ден.16.999 ден.
15.979 ден.16.999 ден.
-6%
BEKO WTE 7512 B0 Машина за перење алишта
15.039 ден.15.999 ден.
15.039 ден.15.999 ден.
-6%
BEKO RDSA 290 M20 W Комбиниран фрижидер
14.569 ден.15.499 ден.
14.569 ден.15.499 ден.
-10%
Gorenje EC6111WG ел.шпорет
18.990 ден.20.990 ден.
18.990 ден.20.990 ден.
-22%
Eta Sonetic 0710 детска четка за заби
699 ден.899 ден.
699 ден.899 ден.
-10%
Electrolux EMS-20107 OX Вградна микробранова печка
13.499 ден.14.999 ден.
13.499 ден.14.999 ден.
-6%
BEKO WMB 71032 PTM Машина за перење алишта
15.039 ден.15.999 ден.
15.039 ден.15.999 ден.
-26%
Gorenje CW28PCP CERAMIC PRINCESS
1.100 ден.1.490 ден.
1.100 ден.1.490 ден.
V-TAC 30W Floodlight SMD LED Рефлектор
  • V-TAC 30W Floodlight SMD LED Рефлектор

V-TAC 30W Floodlight SMD LED Рефлектор

1.080 ден.
без ДДВ: 915 ден.
Производител: V-TAC
Шифра на производ: V-TAC 400
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Одберете Расветлување:

LED Рефлектор со SAMSUNG чип
Со бело, природно и топло бело расветлување
Од 30W до 300W
Со алуминско тело со врвен квалитет, отпорно на корозија
Со предно стакло кое овозможува водоотпорност
Со вграден регулатор за константна струја, и вградено напојување.

Наменет за во двор, градина, билборди, спортски објекти, паркинзи, и сл.

LED Тип – SAMSUNG Chip
Животен век – 30000 ч
Јачина – 30W
Напон – AC 220-240V
Фрекфенција – 50 Hz
Енергетски фактор - > 0.9
Боја на светлина – природно бела
Температура на светлина – 3000K, 4000K, 6400K
Лумени – 2400 lm
Индекс на боја – CRI > 80
Агол на осветлување - 100°
Материјал – Алуминиум
Боја – црно и бело
Димабилен – не
Водоотпорност – IP65
Време на палење – 0.001 sec
Стабилност на боја - < 6
Циклуси за вклучување и  исклучување - > 15000
Работни услови – од -20 до +45°
Димензии – 178x152x28 mm
Енергетска класа – A+
Сертификати – CE, EMC, ROHS
Бренд – V-TAC
Гаранција – 5 години
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS