Акција
-17%
Blanco Tipo XL 6s Blanco Tipo XL 6s
9.999 ден.11.999 ден.
9.999 ден.11.999 ден.
-10%
EXPLORER ELI260S6 26X1.3/8"/19" EXP. SUMMER EXPLORER ELI260S6 26X1.3/8"/19" EXP. SUMMER
13.499 ден.14.999 ден.
13.499 ден.14.999 ден.
-9%
 EXPLORER LADY WHITE FLOWER LAD262S6 26"/16" EXPLORER LADY WHITE FLOWER LAD262S6 26"/16"
14.999 ден.16.500 ден.
14.999 ден.16.500 ден.
-10%
INTEX 68351 Seahawk 4 351 x 145 x 48 cm чамец ID EK 000382120 INTEX 68351 Seahawk 4 351 x 145 x 48 cm чамец ID EK 000382120
8.999 ден.9.999 ден.
8.999 ден.9.999 ден.
-28%
Iskra BR-33B4 рачна правосмукалка OUTLET Iskra BR-33B4 рачна правосмукалка OUTLET
1.299 ден.1.799 ден.
1.299 ден.1.799 ден.
-14%
 Iskra LED светилка со магнет ERO IE-WL200 Iskra LED светилка со магнет ERO IE-WL200
299 ден.349 ден.
299 ден.349 ден.
-11%

Распродадено

EXPLORER CLA261D2 26/21" Class велосипед EXPLORER CLA261D2 26/21" Class велосипед
15.999 ден.17.999 ден.
15.999 ден.17.999 ден.
-15%
Hurricane DF-003D Вентилатор за на маса Hurricane DF-003D Вентилатор за на маса
1.190 ден.1.399 ден.
1.190 ден.1.399 ден.
-17%
AEG SCB51811LS вграден комбиниран ладилник AEG SCB51811LS вграден комбиниран ладилник
23.999 ден.28.999 ден.
23.999 ден.28.999 ден.
-23%
EXPLORER MAN271 27.5"/20" ELITE MAN велосипед OUTLET EXPLORER MAN271 27.5"/20" ELITE MAN велосипед OUTLET
11.499 ден.14.999 ден.
11.499 ден.14.999 ден.
-19%
Electrolux EJ-2801AOX Комбиниран фрижидер Electrolux EJ-2801AOX Комбиниран фрижидер
17.799 ден.21.999 ден.
17.799 ден.21.999 ден.
-4%
Favorit RF-263 Комбиниран фрижидер Favorit RF-263 Комбиниран фрижидер
10.999 ден.11.499 ден.
10.999 ден.11.499 ден.
AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа

AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа

5.999 ден.6.499 ден.
Потребни наградни поени: 6000
Производител: AL-KO
Шифра на производ: AL-KO SUB 12000 DS 800W
Наградни поени: 200
Достапност: На залиха
Количина:

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W

Карактеристики и предности

 • Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 12000 Comfort.
 • Моќна и силна со kапацитет до 12.000 l / h проток на вода.
 • Универзални конектори вклучени со пумпата.
 • Можност за всисување честички до 30 mm.
 • Заштита на моторот од прегрјување.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел DRAIN 12000 Comfort 800W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 800 W
Длабочина на усисување на вода 5.0 m
Висина на потиснување на вода 10.0 m
Проток на вода за литри/час 12000 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 0.8 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Големина на честички при всисување 30 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 6.9 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

-13%

Распродадено

Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-125-250 Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-125-250
7.499 ден.6.499 ден.
7.499 ден.6.499 ден.

Распродадено

-14%

Распродадено

Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-250-500 Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-250-500
10.999 ден.9.499 ден.
10.999 ден.9.499 ден.

Распродадено

-13%

Распродадено

Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-300-600 Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-300-600
11.490 ден.9.999 ден.
11.490 ден.9.999 ден.

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
AL-KO AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа Потопна пумпа AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Карактеристики и предности Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 12000 Comfort. Моќна и силна со kапацитет до 12.000 l / h проток на вода. Универзални конектори вклучени со пумпата. Можност за всисување честички до 30 mm. Заштита на моторот од прегрјување. Спецификација на продуктот Произведувач AL-KO .. Category: Product #: AL-KO SUB 12000 DS 800W Regular price: 5.999 ден. 5.999 Available from: КРУСЕЛ e-Store