Акција
-13%
Einhell BEM32 Електрична косилка за трева Einhell BEM32 Електрична косилка за трева
3.499 ден.3.999 ден.
3.499 ден.3.999 ден.
-13%
ISKRA AF-32Q air фритеза ISKRA AF-32Q air фритеза
6.499 ден.7.499 ден.
6.499 ден.7.499 ден.
-7%

Распродадено

Iskra DF-002 Вентилатор за на маса Iskra DF-002 Вентилатор за на маса
1.399 ден.1.499 ден.
1.399 ден.1.499 ден.
-7%
 Велосипед 29" RAPID PLANNER ORANGE DISC+AM Велосипед 29" RAPID PLANNER ORANGE DISC+AM
13.999 ден.14.999 ден.
13.999 ден.14.999 ден.
-6%
 BEKO WTV7622 XCW Машина за перење алишта BEKO WTV7622 XCW Машина за перење алишта
16.999 ден.17.999 ден.
16.999 ден.17.999 ден.
-3%
ELECTROLUX EOB 43410 OX Вградна Рерна ELECTROLUX EOB 43410 OX Вградна Рерна
16.499 ден.16.999 ден.
16.499 ден.16.999 ден.
-25%
Bosch ART 24 COMBI Електричен тример Bosch ART 24 COMBI Електричен тример
3.890 ден.5.190 ден.
3.890 ден.5.190 ден.
-8%
AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа
5.999 ден.6.499 ден.
5.999 ден.6.499 ден.
-13%
Iskra QT3040 Електрична косилка Iskra QT3040 Електрична косилка
6.999 ден.7.999 ден.
6.999 ден.7.999 ден.
-11%
INDESIT LR-7S1 X Комбиниран фрижидер INDESIT LR-7S1 X Комбиниран фрижидер
18.699 ден.20.999 ден.
18.699 ден.20.999 ден.
-50%
Iskra DF-002 Вентилатор за на маса Iskra DF-002 Вентилатор за на маса
749 ден.1.499 ден.
749 ден.1.499 ден.
-7%
Iskra DF-003 Вентилатор за на маса Iskra DF-003 Вентилатор за на маса
1.299 ден.1.399 ден.
1.299 ден.1.399 ден.
AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W Потопна пумпа

AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W Потопна пумпа

3.999 ден.
Потребни наградни поени: 4000
Производител: AL-KO
Шифра на производ: AL-KO DRAIN 7000
Наградни поени: 200
Достапност: На залиха
Количина:

Компактната и сигурна потопна пумпа за отпадни води од AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W

Карактеристики и предности

 • Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W.
 • Специјална impeller technology за екстремни услови .
 • Универзални конектори вклучени со пумпата.
 • Можност за всисување честички до 30 mm, со проток од max. 7000 l / h, и качување на вода до 6 m висина.
 • Заштита на моторот од прегрјување.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел DRAIN 7000 Classic 350W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 350 W
Длабочина на усисување на вода 5.0 m
Висина на потиснување на вода 6.0 m
Проток на вода за литри/час 7000 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 0.8 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Големина на честички при всисување 30 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 4.4 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
AL-KO AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W Потопна пумпа Компактната и сигурна потопна пумпа за отпадни води од AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W Карактеристики и предности Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W. Специјална impeller technology за екстремни услови . Универзални конектори вклучени со пумпата. Можност за всисување честички до 30 mm, со проток од max. 7000 l / h, и качување на вода до 6 m висина. Заштита на.. Category: Product #: AL-KO DRAIN 7000 Regular price: 3.999 ден. 3.999 Available from: КРУСЕЛ e-Store