Акција
-25%
Bosch ARM 37 Електрична косилка за трева Bosch ARM 37 Електрична косилка за трева
10.999 ден.14.660 ден.
10.999 ден.14.660 ден.
-17%
AEG SCB51811LS вграден комбиниран ладилник AEG SCB51811LS вграден комбиниран ладилник
23.999 ден.28.999 ден.
23.999 ден.28.999 ден.
-8%

Распродадено

Iskra BR-2201B10 рачна правосмукалка Iskra BR-2201B10 рачна правосмукалка
3.199 ден.3.490 ден.
3.199 ден.3.490 ден.
-20%
Iskra DL-BL03PP-GY/BL блендер Iskra DL-BL03PP-GY/BL блендер
1.599 ден.1.999 ден.
1.599 ден.1.999 ден.
-25%
Bosch UniversalRotak 450 Електрична косилка за трева Bosch UniversalRotak 450 Електрична косилка за трева
10.999 ден.14.660 ден.
10.999 ден.14.660 ден.
-8%
BLANCO MILI INOX чешма BLANCO MILI INOX чешма
5.499 ден.5.999 ден.
5.499 ден.5.999 ден.
-25%
Bosch ART 27 COMBI Електричен тример Bosch ART 27 COMBI Електричен тример
4.590 ден.6.120 ден.
4.590 ден.6.120 ден.
-12%

Распродадено

Gorenje H17BY овлажнувач на воздух Gorenje H17BY овлажнувач на воздух
2.890 ден.3.299 ден.
2.890 ден.3.299 ден.
-9%
Dynamic MaxPuls 8997 плински тајфун 50kW Dynamic MaxPuls 8997 плински тајфун 50kW
8.999 ден.9.890 ден.
8.999 ден.9.890 ден.
-8%
BekoBEKO DS7433PAO кондензациска сушара BekoBEKO DS7433PAO кондензациска сушара
22.999 ден.24.999 ден.
22.999 ден.24.999 ден.
-50%
Iskra DF-002 Вентилатор за на маса Iskra DF-002 Вентилатор за на маса
749 ден.1.499 ден.
749 ден.1.499 ден.
AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа
 • AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа
 • AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа
 • AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа
 • AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа

AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа

5.499 ден.5.999 ден.
Потребни наградни поени: 5500
Производител: AL-KO
Шифра на производ: AL-KO SUB 12000 DS
Наградни поени: 200
Достапност: На залиха
Количина:

Потопна пумпа AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W

Strong, practical, powerful. Flat suction up to 3 mm. Pumping capacity up to 9,500 l / h. Ideal for water pumping out of the pool, tanks, wells and flooded basements. Adjustable pump leg

Карактеристики и предности

 • Потопна пумпа за чиста вода AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W.
 • Силна практична и моќна пумпа со kапацитет до 9.500 l / h проток на вода.
 • Универзални конектори вклучени со пумпата.
 • Минимално ниво на всисување на вода до 3 mm.
 • Нивоата за автоматско исклучување на пумпата можат лесно и брзо да се подесат за различна висина на водата.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел SUB 12000 DS Comfort 550W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 550 W
Висина на потиснување на вода 8.0 m
Проток на вода за литри/час 9500 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 5 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Минмално ниво на вшмукување на водата 3 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 5.8 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
AL-KO AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа Потопна пумпа AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Strong, practical, powerful. Flat suction up to 3 mm. Pumping capacity up to 9,500 l / h. Ideal for water pumping out of the pool, tanks, wells and flooded basements. Adjustable pump leg Карактеристики и предности Потопна пумпа за чиста вода AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W. Силна практична и моќна пумпа со kапацитет до 9.500 l / h проток .. Category: Product #: AL-KO SUB 12000 DS Regular price: 5.499 ден. 5.499 Available from: КРУСЕЛ e-Store