Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Michelin MB2420 компресор 24 литри

9.990 ден.
10.999 ден.
Потребни наградни поени: 13000
  • Шифра:Michelin MB2420 компресор 24 литри
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха

Технички карактеристики:

Моќност на моторот: 1500 W / 2 HP

Запремнина: 24 l

Проток на воздух: 102 l/min

Притисок: 8 bar

Ниво на бучавост: 72 dB

Teжина: 24.5 Kg

Производител: Fiac

Земја на потекло: Италија

 

MICHELIN MB2420 e професионален компресор со монофазен електричен мотор. Има робусна конструкција, одлично подмачкување, мала потрочувачка на масло, и многу ниско ниво на бучава.Опремен со прекинувач за притисок, термичка заштита со автоматско ресетирање, регулатор на притисок, манометар, сигурносен вентил, вентил за испуштање на кондензат, тркала и рачка за транспорт.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција