Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita LS1018LN Потезна-комбинирана пила

34.900 ден.
38.999 ден.
Потребни наградни поени: 31000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita LS1018LN
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха

 

ТЕХНИЧКИ ИНФОРМАЦИИ:

Потрошувачка, моќност
1.430 W
Број на вртежи во празен од
4.300 min-1
Пречник на лист на пилата ø
260 mm
Насаден отвор на пилата ø
30 mm
Макс. сечење под агол Л/Д
45 - 45 º
Mакс. косо сечење Л/Д
47 - 60 º
Макс. сечење на 0°
91 x 310 mm
Макс. сечење на 45°
91 x 220 mm
Бучава: звучен притисок
97 dB(A)
Бучава: звучна моќност
103 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3 dB(A)
Вибрации: без оптеретување
2,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
825 x 536 x 633 mm
Тежина EPTA
20,6 kg
 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција