Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita LS1219L Потезна-комбинирана пила professinal

69.990 ден.
79.900 ден.
Потребни наградни поени: 80000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita LS1219L Потезна
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

КОРИСНИЧКИ ПРИДОБИВКИ:

  • DXT (Deep eXact cutting Technology ) Технологија за точно длабинско сечење
  • Одличен степен на одведување на прашина
  • Брзо и точно забравување во агол за косо сечење. Аголот за косо сечење може да се забрави /одбрави со едноставно вртење на копчето за 90°
  • Машината може да се постави блиску до ѕидот бидејќи главата на моторот лизга на фиксни цевки без да се издолжува задниот крај на машината
  • Ласерскиот маркер овозможува лесно порамнување со обележаната линија
  • Електричната сопирачка нежно, но брзо ја сопира ротацијата на листот, овозможувајќи му на корисникот брзо да продолжи со работа

ТЕХНИЧКИ ИНФОРМАЦИИ:

Потрошувачка, моќност
1.800 W
Број на вртежи во празен од
3.200 min-1
Пречник на лист на пилата ø
305 mm
Насаден отвор на пилата ø
30 mm
Макс. сечење под агол Л/Д
48 - 48 º
Mакс. косо сечење Л/Д
60 - 60 º
Макс. сечење на 0°
92x382 / 107x363 mm
Макс. сечење на 45°
92x268 / 107x255 mm
Бучава: звучен притисок
91 dB(A)
Бучава: звучна моќност
100 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3 dB(A)
Вибрации: без оптеретување
2,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
898 x 664 x 725 mm
Тежина EPTA
29,5 kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција