Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Iskra дигитален шублер

1.199 ден.
Потребни наградни поени: 1000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:129
  • Наградни поени:15
  • Достапност:На залиха


Дигитален шублер 0-155мм ИСкра
Изработен од стврднат нерѓосувачки челик
Лесното прилагодување на лизгачот овозможува прецизно и брзо мерење. Покрај тоа не дозволува поместување и мрдање на самиот шублер. Обезбедува точност на мерењето од 0,01мм и 0,0005 инча.
Дигиталното копче овозможува читање и приказ на метричен или емпириски формат.
Четири мерни функции:
надворешно мерење
внатрешно мерење
длабинско мерење
мерење по чекори

Голем LCD дисплеј
Прецизност при мерењето 0,01мм / 0,0005 инча
Должина на мерењето од 0 до 150 мм
Конвертирање од мм во инчи и обратно
Оди со заштитно кутивче и батерија тип LR44

Гаранција - 2 години

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција