Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DTR180ZK Акумулаторски алат за врзување арматура ( без батерија и полнач )

79.999 ден.
89.999 ден.
Потребни наградни поени: 80000
 • Производител: Makita
 • Шифра:Makita DTR180ZK Акумулаторски алат за врзување арматура
 • Наградни поени:400
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

ТЕХНИЧКИ ИНФОРМАЦИИ:

Напон на акумулаторот
18 V - LXT
Капацитет на акумулатор
1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Пречник на жица
0,8 mm
Применлива арматура
D10xD10 - (D13x2)x(D13x2)
Бучава: звучен притисок
78 dB(A)
Бучава: звучна моќност
85 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3 dB(A)
Вибрации: без оптеретување
2,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
304 x 93 x 318 mm
Тежина EPTA
2,6 kg

КОРИСНИЧКИ ПРИДОБИВКИ:

 • Полесно и побрзо секвенционално врзување арматура
 • Врзувања со 1 полнење со BL1850 ~ 5.300 пати
 • Избор меѓу 2 режими: eднократна активација континуирана активација
 • Цврстината на врзување може да се приспособува во 6 нивоа, според состојбата на материјалот
 • Лесно внесување жица
 • Брзина на врзување: околу 0,95 сек.
   

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција