Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

METABO KHA 18 LTx Акумулаторски електропневматски чекан

31.999 ден.
Потребни наградни поени: 26000
  • Производител: METABO
  • Шифра:METABO KHA 18 LTx Акумулаторски електропневматски чекан
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха

Комбиниран чекан со 3 функции: дупчење со удар, дупчење и штемање и вароспед (V) електроника за работа со прилагодена брзина за да одговараат на разни апликативни материјал

Метабо S-автоматско безбедносна спојка: механичко одвојување на погонот за безбедно работење доколку дупчењето неочекувано запре
LED светло за работа за оптимално гледање на локацијата за дупчење
Батерии со приказ на капацитет за проверка на статусот на полнењеУлтра-М технологија: највисоки перформанси, нежно полнење и 3 години гаранција на акумулаторот
Футер со SDS-Plus прифат
Каиш за носење
2 Li-Power батерии (18 V/4.0 Ah)
Полнаш ASC 55 "AIR COOLED"
metaBOX 165 L-пластичен куфер
гумено-преслечена странична рачка
Водиш за длабошина на дупчење

Дијаметар на дупчење во меко дрво (mm)25
Број на батерии2 x 4,0 Ah
Ниво на моќ на бучава (db(A))98
Дијаметар на дупчење во челик (mm)13
Батерии (V)18
Брзина без оптоварување (rpm)0-1100
Капацитет на дупчење во бетон со ударни сврдли (mm)24
БрендMETABO
Вртежи (rpm)4000
Макс.дијаметар на бушење-со круна (mm)68
Тежина (Kg)3.1
Max. енергија на поединечен удар (EPTA) (J/s)2.2
Прифат за алатSDS-Plus
Ниво на притисок на бучава (db(A))87


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција