Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Daihen Varstroj VARIN 2005 Инвертерен апарат за заварување

37.299 ден.
Потребни наградни поени: 37300
 • Производител: Daihen Varstroj
 • Шифра:VARIN 2005
 • Наградни поени:80
 • Достапност:На залиха


Карактеристики

 • MMA (REL)/TIG постапка на варење.
 • Заварување со рутилна, базна и целулозна електрода.
 • HOT START – зголемена струја на заварување при палење на лакот.
 • ANTI STICKING- автоматско исклучување на лакот при лепење на електродата.
 • ARC FORCE – спречува лепење на електродата за време на варењето.
 • DC TIG заварување
 • Интермитенција:
 • 50% = 200 A
 • 100% = 160 A

 

Спецификација на продуктот

 • Инвертерен апарат за заварување VARIN 2005 E
 • Струја на заварување 5 – 200 А
 • Напојување: 220/240V  50/60Hz
 • Осигурувач спор 25 A
 • Дијаметар на електрода до Ф 1,5 – 4,00 мм
 • Димензија на апаратот 440 x 160 x 280 мм
 • Тежина: 7,5 кг

Гаранција на продуктот 2 години.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција