Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Daihen Varstroj Инвертерен апарат за заварување VARKO 161

11.999 ден.
Потребни наградни поени: 13200
 • Производител: VARO
 • Шифра:VARKO 161
 • Наградни поени:200
 • Достапност:На залиха


Карактеристики

 • MMA (REL) постапка на варење.
 • Заварување со рутилна, базна и целулозна електрода.
 • HOT START – зголемена струја на заварување при палење на лакот.
 • ANTI STICKING- автоматско исклучување на лакот при лепење на електродата.
 • ARC FORCE – спречува лепење на електродата за време на варењето.
 • DC TIG заварување

 

Спецификација на продуктот

 • Инвертерен апарат за заварување VARKO 161
 • Струја на заварување 20 – 160 А
 • Напојување: 220/240V  50/60Hz
 • Осигурувач спор 16 A
 • Дијаметар на електрода до Ф 1,6 – 3.25 мм
 • Димензија на апаратот 300 x 120 x 255 мм
 • Тежина: 4.6 кг

Гаранција на продуктот 2 години.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција