Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

WURTH Workshop REL 160A Апарат за заварување

15.999 ден.
Потребни наградни поени: 11100
  • Производител: WURTH
  • Шифра:REL 160A
  • Наградни поени:50
  • Достапност:На залиха


Дигитален апарат за заварување REL (MMA) со помош на модерна IGBT технологија, што овозможува стабилно работење и покрај варијациите на напонот во електричната мрежа. Уредот се карактеризира со функции на Arc Force, Hot Start и Anti Stick, кои овозможуваат лесно да се запали електродата, полесно се одржува лакот и се спречува лепењето на електродата на работното парче за време на заварувањето. есно пренослив благодарение на неговите мали димензии и тежина од само 3 кг. Уредот бара еднофазна врска, каде што малата вредност на референтната струја овозможува работа на инсталацијата со осигурувач од 16А.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција