Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

MAKITA 453RFX8 Акумулаторска ударна дупчалка 18V со батерија 3,0Аh и брз полнач

9.999 ден.
19.999 ден.
Потребни наградни поени: 19000
  • Производител: Makita
  • Шифра:MAKITA 453RFX8
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха


Бежична дупчалка/двигател Makita DHP453RFX8 со ударна дупчалка, 18 V, 42 Nm, 1300 вртежи во минута, дијаметар на дупчење 13/13/36 mm, 1 батерија Li-Ion 3 Ah, безжичен полнач Дупчалката и шрафцигер DHP453RFX8 припаѓаат на професионалниот кабел без струја Makita категорија на алатки. Овој модел има компактен дизајн и мала тежина за совршена контрола при употреба и висок степен на маневрирање, како и метален запчаник за голема издржливост. Батеријата Makita DHP453RFX8 ...

Тип Работи со батерија
Напон на батеријата 18 V
Вртежен момент 42 Nm
Брзина 1300 вртежи во минута
Капацитет на дупчење во дрво 65 mm
Капацитет на дупчење во метал 13 mm

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција