Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita HM001GZ02 Акумулаторска дупчалка-чекан

29.990 ден.
45.990 ден.
Потребни наградни поени: 35000
 • Производител: Makita
 • Шифра:Makita HM001GZ02 Акумулаторска дупчалка-чекан
 • Наградни поени:500
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.


Напон на акумулаторот
40 V max - XGT
Капацитет на батериа
2,0 / 2,5 / 4,0 / 5,0 / 8,0 / 33,5 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Удари во минута
0 - 2.650 min-1
Тип на стебло за стегање
SDS - Max
Бр. на дотерувања за копање
12
Ударна енергија
9,4 J
Бучава: звучен притисок
89 dB(A)
Бучава: звучна моќност
100 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3 dB(A)
Вибрации: длетување
6,0 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
516 x 113 x 280 mm
Тежина EPTA
7,1 kg
 • Одлични перформанси при долготрајна тешка работа
 • Вибрационата дршка го намалува заморот на раката
 • Еднопотезен лизгачки брзопотезна глава за едноставна промена на уметок
 • Уметокот може да се фиксира во 12 нивоа
 • Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување
 • Константа контрола на брзина
 • Може да се користи AWS систем

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција