Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita HM002GZ03 aкумулаторски електропневматски чекан 80V Max (40Vx2)

31.499 ден.
62.990 ден.
Потребни наградни поени: 34000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita HM002GZ03 електропневматски чекан 80VMax (40Vx2)
  • Наградни поени:500
  • Достапност:На залиха


ТЕХНИЧКИ ИНФОРМАЦИИНапон на акумулаторот

40 + 40 V max - XGT
Капацитет на акумулатор
2,0 / 2,5 / 4,0 / 5,0 / 8,0 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Удари во минута
950 - 1.900 min-1
Тип на стебло за стегање
SDS - Max
Бр. на дотерувања за копање
12
Ударна енергија
20,9 J
Бучава: звучен притисок
92 dB(A)
Бучава: звучна моќност
103 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3 dB(A)
Вибрации: длетување
8,0 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
574 x 156 x 344 mmТежина EPTA
13,3 kg
Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција