Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch GCM 8 SJL 216mm Статична пила Professional

36.999 ден.
Потребни наградни поени: 37000
  • Производител: Bosch
  • Шифра: 09015268
  • Наградни поени:600
  • Достапност:На залиха

Со својот голем капацитет и способност да направи прецизни намалувања, оваа моќна пила за лизгање со слајдови е соодветна за низа задачи за сечење и за професионалниот и за домашниот корисник. 

Нуди капацитет за сечење од 70 х 312мм на 0 °, има еден од најголемите капацитети за сечење од која било пила од 216мм (8 ") на пазарот. 

Бош дава гаранција дека секој аспект, од поставување до сечење, е брз, едноставен и точен. Оваа пила може да се користи за пресекување, митр / наклон или правење сложени парчиња, жлебови на доследна длабочина. 

Исто така, ќе сече со капацитет за потколеница од -2 °. Аглите на пилата лесно се поставуваат од предната брава, користете ја врежаната скала од не'рѓосувачки челик со алинеи за брзо поставување на вообичаени агли (презаситеност за дополнително прилагодување).

 

Копчињата се поставуваат преку достапната рачка за заклучување на страницата со брза застанување на бедемот за вообичаени агли од 22,5 °, 33,9 ° и 45 °. Опремена со ласер, линија е секогаш остра и јасна. 

Јакиот мек стартен мотор од 1.600 W обезбедува непречена, постојана моќност, додека извлекувањето прашина е дизајнирано од две точки, од кои едната патува со лизгачката глава за да го максимизира отпадот собран преку вашиот екстрактор. 

Постољето има интегрирани странични огради што влегуваат за помош за поддршка на работата. Поставена е рачка така што машината може лесно да се носи. Се испорачува со 48T TCT сечило за чисто сечење. 

Влезна моќност: 230V = 1.600W 110V = 1.250W 

Клучни карактеристики 

Голем капацитет за сечење со прецизен ласер (70 х 312мм на 0 °) 

 

 


Опсег на агол на наклон 47 ° - 0 - 2 ° Дијаметар на сечилото 216 мм 

Сечилото RPM 5.500 врт / мин 

Големина на големината 30 мм Извод за прашина од излез 41 мм 

Стандардна карактеристика на електричната сопирачка Max Bevel Cut @ 45º W x H 312 mm x 48 mm 

Максимална сечечка компонента @ 45º W x H 214 mm x 48 mm 

Макс пресек @ 0º W x H 312 mm x 70 mm 

Max Miter Cut @ 45º W x H 214 mm x 70 mm Опсег на агол на митрети 52 ° - 0 - 60 ° Моторна моќност 1.600 W - (230 V) - 1.250 W - (110 V) 

Нетo тежина 17 кг 

Севкупно L x W x H 910 mm x 460 mm x 410 mm 

Ниво на звучна моќност [Неизвесност К] 112 dB (A) [3.0 dB] 

Ниво на звучен притисок [Неизвесност К] 99 dB (A) [3.0 dB] 

Стандардна карактеристика за заклучување на вретеното 

Дрво за сечење вибрации [Неизвесност К] 2,5 m / s² [1,5 m / s²]

Link од упатството за работа може да симнете ТУКА

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција