Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

BOSCH GSB 550 Ударна дупчалка

3.999 ден.
Потребни наградни поени: 4000
 • Производител: Bosch
 • Шифра:09049547
 • Наградни поени:50
 • Достапност:На залиха


 • Снажен мотор од  550W овозможува лесна работа во бетон, метал и дрво.
 • Компактната конструкција овозможува лесна работа со уредот.
 • Смер на движење лево и десно.
 • Запчеста стезна глава 13мм, дополнителна рачка и граничник за длабочина на дупчење.
 • Едноставно префрлување помеѓу вибрационо дупчење и обично дупчење
 • Кабел со кука за лесно прикачување на алатот.
 • Мек ракохват.
 • Технички податоци

   

  • Јачина на моторот 550 W
  • Број на вртежи во празен од 2800 rpm
  • Број на удари во празен од 44800 u/min-1
  • Вртежен момент 1.5 Nm
  • Тип на футер Запчест
  •Прифат на бургија 1.5 – 13 mm
  • Макс. дупчење – челик 10 мм
  • Макс. дупчење – дрво 25 мм
  • Макс. дупчење – бетон 13 мм
  • Тежина на алатот 1,8 kg

   

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција