Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

BOSCH GSR 120 Акумулаторски одвртувач

5.999 ден.
6.999 ден.
Потребни наградни поени: 6100
 • Производител: Bosch
 • Шифра:BOSCH GSR 120
 • Наградни поени:50
 • Достапност:На залиха
 • Bosch професионален квалитет по пристапна цена.
   
 • Силна 12V 2-брзинска дупчалка одвртувач.
 • Electronic Cell Protection (= ECP) за заштита од преоптоварување.
 • 2-брзински пренос.
 • 15+1 поставки на преносот за оптимално подесување при шрафење.

Технички податоци

• Вртежен момент, макс. (тврдо/меко) 30 / 13 Nm
• Број на вртежи во празен од (1. брзина / 2. брзина) 0 – 380 / 1.300 min-1
• Напон на акумулатор 12 V
• Тип на футер Брзостезен
• Прифат на бургии 0.8-10mm
• Капацитет на батерија 2.0 Ah
• Маса на батерија 1 kg
• Време на полнење, cca. 60 min
• Степени на вртежен момент 15
• Должина 182,0 mm
• Ширина 56,0 mm
• Висина 196,0 mm
• Дијаметар на дупчење во дрво макс. 20 mm
• Дијаметар на дупчење во метал макс. 10 mm
• Максимален дијаметар на шраф 7 mm

Функции

 • LED светло
 • Две брзини
 • Десен и лев смер на вртежи
 • Електроника
 • Auto-Lock
 • Мек држач

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција