Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch GTS 10J Статична пила Professional

57.500 ден.
Потребни наградни поени: 58000
  • Производител: Bosch
  • Шифра: 09025891
  • Наградни поени:700
  • Достапност:На залиха


Кружната пила Bosch GTS 10 J Professional Bench е исклучително моќна и компактна пила опремена со моќен електричен мотор 1800 вати со почетно ограничување на струјата и заштита од преоптоварување за брз напредок во работата, оваа алатка е идеална за лесен транспорт заради неговиот компактен дизајн и многу зафати во сите области.

 

Предности на кружната пила Bosch GTS 10 J Professional Bench

 

Моќен мотор 1800 вати со почетно ограничување на струјата и заштита од преоптоварување за брз напредок во работата

Идеален за транспорт се должи на компактен дизајн и многу области со зафаќање

Спуштање на ножот за движење без алатка за скриени парчиња

Паралелно упатство за прилагодување за прецизни намалувања

Сечење височини до 79 мм, капацитет за сечење до 460 мм десно и 210 мм лево од сечилото на пилата

Безбедно складирање на алати за склопување и додатоци (на пр. Стапче, стоп, адаптер за вадење прав) директно на куќиштето

Meсто за екстракција на прашина на заштитниот штитник и на задниот дел од алатот

Преглед на спецификации на кружната пила Bosch GTS 10 J Professional Bench

Големина на табелата 642 x 572 mm

Брзина без оптоварување 3.650 врт / мин

Дијаметар на сечилото на пила 254 мм

Длабочина на сечење 79 мм

Сечилото   30 мм

Вметнување поставување 47 ° L / 2 ° R

Тежина без кабел 26 кг

Макс. капацитет на сечење на десната 460 мм

Макс. капацитет на сечење на лево 210 мм

Упатството за работа може да го симнете ТУКА

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција