Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch СЕТ GSR + GDR 120LI ВО КУФЕР

12.999 ден.
Потребни наградни поени: 12999
 • Производител: Bosch
 • Шифра:09038270
 • Наградни поени:80
 • Достапност:На залиха

Карактеристики и предности

Bosch BOSCH GSR 120-Li квалитет, голема сила и фантастична цена.

 • Bosch професионален квалитет по пристапна цена.
 • 20% појак во однос на предходникот Bosch GSR 1080-2-Li
 • Безкомпромисен Bosch квалитет: најдобар акумулаторски систев во класата (ECP), долг животен век
 • Силна 12V 2-брзинска дупчалка одвртувач.
 • Electronic Cell Protection (= ECP) за заштита од преоптоварување.
 • 2-брзински пренос.
 • 15+1 поставки на преносот за оптимално подесување при шрафење.

Технички податоци

Вртежен момент, макс. (тврдо/меко)30 / 13 Nm
Број на вртежи во празен од (1. брзина / 2. брзина)0 – 380 / 1.300 min-1
Напон на акумулатор12 V
Тип на футерБрзостезен
Прифат на бургии0.8-10mm
Капацитет на батерија2 Ah
Маса на батерија1 kg
Време на полнење, cca.60 min
Степени на вртежен момент15
Должина182,0 mm
Ширина56,0 mm
Висина196,0 mm
Дијаметар на дупчење во дрво макс.20 mm
Дијаметар на дупчење во метал макс.10 mm
Максимален дијаметар на шраф7 mm

Функции

 • LED светло
 • Две брзини
 • Десен и лев смер на вртежи
 • Електроника
 • Auto-Lock
 • Мек држач

Bosch GDR 120-Li акумулаторски ударен одвртувач

Нов 12V ударен одвртувач секош со вистинска сила за најразлични апликации.

 • Bosch квалитет со пристапна цена
 • Секогаш вистинска сила за голем број на апликации со 2-степени на подесување на сила
 • Лесно ракување поради одлична ергономија и компактен дизајн.

Технички податоци

Капацитет на батерија2 Ah
Број на вртежи во празен од (1. брзина / 2. брзина)0 – 1.300 / 2.600 o/min-1
Број на удари во прва/втора брзина0 – 2.800 / 3.800 u/min-1
Маса на батерија1,05 kg
Вртежен момент100 Nm
Максимален дијаметар на шрафM8
Напон на батеријата12 V
Прифат на алатот1/4″

Функции

 • Покрива најголем број на апликации со свои 100Nm на вртежен момент
 • Секогаш осветлено работно место благодарејќи на вградената LED лампа
 • Секогаш вистинска сила за голем број на апликации со 2-степени на подесување на сила
 • Electronic Cell Protection – Електронска заштита на батерии

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција