Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Einhell СТАБИЛНА БРУСИЛКА ДИСК 150мм И БРУСНA ТРАКА

6.999 ден.
Потребни наградни поени: 7000
  • Производител: Einhell
  • Шифра:Einhell СТАБИЛНА БРУСИЛКА ДИСК 150мм И БРУСНA ТРАКА
  • Наградни поени:50
  • Достапност:На залиха


Машина за брусење на маса TC-US 350 има моќност од 350 W, има лента за песок (50 x 686 mm) и тркало за брусење (150 x 32 x 20 mm).
Моторот произведува 2980 вртежи во минута, а брзината на појасот е 900 метри во минута.
Заштита од искри.
Гумени ногарки со ниски вибрации.
Прилагодливи поддржувачи на изработката.
Комбинирана лента за брусење на преден план нуди навистина исклучително висока способност за брусење, што го прави идеален за големи изработки.
Цврстиот дизајн во комбинација со голема прилагодлива работна поддршка е идеален
за широк спектар на апликации - вклучувајќи делови на големи и широки парчиња дрво.
Четири гумени ногарки апсорбираат вибрации за да обезбедат цврста и безбедна позиција на стоење.
Производот доаѓа во комплет со големо брусно тркало и појас. Мрежа 220-240 V | 50 Hz
Максимална моќност S2 | 350 W | 30 минути.
Брзина на вртежи 2980 во минута
Пречник на тркалото за брусење 12,7 mm
Димензија на тркало за брисење 150мм x 32мм
Големина на зрното од Бруса 36
Димензија на лента за брусење 686 x 50
Тежина 8,15кг
Должина на кабел 2м
Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција