Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch Глодалица POF 1200 AE

6.190 ден.
Потребни наградни поени: 6250
  • Производител: Bosch
  • Шифра: 02002092
  • Наградни поени:60
  • Достапност:На залиха


Глодалицата Bosch POF 1200 AE ви овозможува  максимална прецизност и удобност при работата . Моќниот 1200 watt мотор овозможува и најсложените проекти да се направат и обезбедува континуирана брзина на работа. Електронската контрола на брзината на Bosch со поставување на прекинувачот за тркала и забрзувач овозможува материјалот да се сече со исклучителна прецизност. Системот Bosch SDS го олеснува вметнувањето на водичот за шаблони без потреба од дополнителни алатки.

Карактеристики:

  • Номинална влезна моќност: 1200 W
  • Брзина без оптоварување: 11.000 - 28.000 rpm
  • Максимална јачина на удар: 55 mm
  • Држач за алат: 6 mm
  • Тежина: 3,4kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција