Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch GLM 40 професионален ласер метро

6.999 ден.
Потребни наградни поени: 7100
  • Производител: Bosch
  • Шифра: 09021233
  • Наградни поени:130
  • Достапност:На залиха


Опсег на мерење: 0,15 – 40,00 м

Ласерска класа: 2

Точност на мерењето, тип: ± 1,5 mm

Време на мерење, тип: <0,5 s

Време на мерење, максимум: 4 с

Напојување: 2 x 1,5 V LR03 (AAA)

Автоматско исклучување: 5 мин

Тежина, приближно: 0,09 кг

Мерни единици: m / cm, ft / инч

Број на вредности во меморијата: 10

Заштита од прскање на прав и вода: IP 54

Индиректно мерење на висина

 

Карактеристики

Земја на потекло Германија
Бренд Бош
Ласерска Диода 635 nm, <1 mW
Боја Сина

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција