Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
Bosch GLM 30 професионален ласер метро Нема залиха
Bosch GLM 30 професионален ласер метро
Bosch GLM 30 професионален ласер метро
Bosch GLM 30 професионален ласер метро

Bosch GLM 30 професионален ласер метро

4.490 ден.
4.999 ден.
Потребни наградни поени: 4500
  • Производител: Bosch
  • Шифра:Bosch GLM 30 професионален ласер метро
  • Наградни поени:130
  • Достапност:Нема залиха

Професионални мерења на растојание со компактен дизајн и интуитивна употреба

Интерфејсот со едно копче овозможува лесни и интуитивни мерења
Лесно се вклопува во секој џеб за брзо мерење на растојание благодарение на компактниот дизајн
AutoSum за брзи, лесни и удобни пресметки на должина

Дополнителни податоци
Ласерска диода
635 nm, < 1 mW
Мерен опсег 0,15 – 30,00 м
Тежина, прибл. 0,09 кг
Време на мерење, типично < 0,5 с
Мерни единици m/cm
Ласерска класа 2
Точност на мерењето, типична ± 2,0 mm* (*плус отстапување зависно од употреба)
Време на мерење, макс. 4 с
Напојување 2 x 1,5 V LR03 (AAA)
Автоматско деактивирање 5 мин
Заштита од прав и прскање IP 54
Ласерска боја Црвено
Мерен опсег, до 30 м

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција