Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch GMS 120 мулти детектор скенер

7.399 ден.
Потребни наградни поени: 7500
  • Производител: Bosch
  • Шифра: 09018031
  • Наградни поени:130
  • Достапност:На залиха


Три поставки за откривање: Металниот режим е идеален како детектор за метал, додека режимите Drywall и Live Wire се оптимизирани за да дејствуваат како детектор на обетка и детектор за кабел, соодветно


Пронаоѓач на центар: ги лоцира објектите и го прикажува центарот на пронајдениот објект: екранот исто така го прикажува типот на откриениот материјал


Индикатор со три бои: LED прстенот околу централната дупка за обележување станува црвено за откриен објект, жолт за објект во близина и зелен кога не е откриен објект


Погоден за: откривање предмети за да се избегне дупчење, како кога се поставува ѕиден кабинет или систем за греење, или за наоѓање предмети за дупчење, како што е откривање дрвени нитни за да се вклопат во гипс картон


Прецизни резултати: нанесете напон на кабелот што го барате, отстранете го накитот и ракавиците: држете го уредот рамно до ѕидот и цврсто држете го за гумената рачка: поместете го над површината најмалку 3x

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција