Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

METABO DH 330/230-1/50 Статично ренде - дихт

47.999 ден.
50.999 ден.
Потребни наградни поени: 43000
 • Производител: METABO
 • Шифра:DH 330/230-1/50
 • Наградни поени:300
 • Достапност:На залиха

Карактеристики и предности

 • Идеално за мобилна употреба поради мала тежина
 • Стабилна опрема за еднообразно напојување на работните парчиња
 • Практично прилагодување на висината со рачка на чудак
 • Лесно поставување на вообичаените висини на премин користејќи точки на запирање
 • Моќен универзален мотор за моќен погон на влечење, па дури и резултат на планирање
 • Заштита од рестартирање: спречува ненамерно вклучување по прекин на напојувањето
 • Прецизно прилагодување на дебелината за брзо и точно планирање
 • Големите маси за напојување и излез го поддржуваат пренесувањето на долги материјали
 • Планирање на механизмот за заклучување спречува ненамерно прилагодување на поставката за отстранување на чипот
 • Димензии 579 x 857 x 574 mm 
 • Дебелина на клупата за отстранување чип 0 - 3 мм 
 • Маса со дебелина на материјал алуминиум / специјален челичен алуминиум
 • Табела за дебелина L x W840 x 330 mm
 • Висина / ширина на премин 152/330 mm
 • Стапка на напојување 7 m / min 
 • Дијаметар на вратило на сечилото 47 mm 
 • Број на сечила 2
 • Револуции на вратило на ножот 9800 вртежи во минута
 • Мрежен напон 220 - 240 V
 • Номинална моќност на влез 1800 W
 • Тежина 35 кг 

Добијте METABO 3 години XXL гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за METABO XXL гаранција.

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција