Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

METABO TKHS 315 S Стабилен циркулар

27.999 ден.
32.999 ден.
Потребни наградни поени: 27000
 • Производител: METABO
 • Шифра:TKHS 315 S + STEB 65
 • Наградни поени:250
 • Достапност:На залиха

Карактеристики и предности

 • Заштита од рестартирање: спречува ненамерно вклучување по прекин на напојувањето
 • Универзална пила за маса со основна опрема
 • Идеално за пила на квадратни дрва, плочи, панели и материјали слични на дрво во работилницата и на градилиштата
 • Тивок индукциски мотор со моторна сопирачка и заштита од преоптоварување - без одржување и робустен.
 • Универзален водич со магнетски водич за прецизни прави исечоци и митраи
 • Сечило за пила слободно прилагодливо на висина
 • Удобно поставување на наклонот на сечилото на пилата од напред
 • Цврст дизајн, лим од челик, обложен со прав и галванизиран масичка
 • Продолжување на должината на масата што може да се преклопи
 • Рамка и мотор претходно монтирани

Карактеристики

 • Димензии1650 x 650 x 1000 mm
 • Макс. површина за поддршка 800 x 550 mm 
 • Работна висина 850 мм
 • Висина на сечење 0 - 85 mm 
 • Максимална висина на сечење 90/45 ° 85/60 mm 
 • Максимална ширина на сечење при оградата на отсекување 290 mm 
 • Максимална ширина на материјалот при ограда од митрата 220 mm
 • Брзина без оптоварување 2980 вртежи во минута
 • Брзина на сечење 50 m / s 
 • Сечило за пила 315 x 30 mm 
 • Опсег на вртење на сечилото за пила 0 - 45 °
 • Мрежен напон 220 - 240 V
 • Номинална моќност на влез 2000 W
 • Тежина 62 кг / 137 кг
 • Емисија на бучава
 • Ниво на звучен притисок 98 dB (A)
 • Ниво на моќност на звук (LwA) 112 dB (A)
 • Неизвесност на мерењето K4 dB (A)

STEB 65 QUICK

Промена на сечилата на пилата без алат
Горна рачка со површина што не се лизга 
Variospeed (V) 
Можност за екстракција со помош на поврзување на сите правосмукалки
Функција на дување за јасен преглед на линијата за сечење

Добијте METABO 3 години XXL гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за METABO XXL гаранција.

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција