Акција
-13%
Favorit MS-3000 Машина за миење садови Favorit MS-3000 Машина за миење садови
11.999 ден.13.799 ден.
11.999 ден.13.799 ден.
-23%
ETA 5336 Преса за коса ETA 5336 Преса за коса
999 ден.1.298 ден.
999 ден.1.298 ден.
-8%
AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа
5.499 ден.5.999 ден.
5.499 ден.5.999 ден.
-4%

Распродадено

ISKRA AR 2800Т бензински агрегат ISKRA AR 2800Т бензински агрегат
24.999 ден.25.999 ден.
24.999 ден.25.999 ден.
-14%
 Iskra LED светилка со магнет DL200-LED Iskra LED светилка со магнет DL200-LED
299 ден.349 ден.
299 ден.349 ден.
-15%

Распродадено

Iskra YL-B28-11 уљен радијатор Iskra YL-B28-11 уљен радијатор
3.999 ден.4.690 ден.
3.999 ден.4.690 ден.
-13%

Распродадено

INTEX 68325 Excursion 5 366 x 168 x 43 cm чамец ID EK000382126 INTEX 68325 Excursion 5 366 x 168 x 43 cm чамец ID EK000382126
12.999 ден.14.999 ден.
12.999 ден.14.999 ден.
-11%
EXPLORER ELI261KK 26"/19" ELITE LADY SPRING KONTRA велосипед EXPLORER ELI261KK 26"/19" ELITE LADY SPRING KONTRA велосипед
11.999 ден.13.499 ден.
11.999 ден.13.499 ден.
-10%
EXPLORER SPY203 20"/11" LEGION велосипед EXPLORER SPY203 20"/11" LEGION велосипед
8.999 ден.9.999 ден.
8.999 ден.9.999 ден.
-20%
ISKRA 1502-MB вага за телесна тежина ISKRA 1502-MB вага за телесна тежина
1.199 ден.1.499 ден.
1.199 ден.1.499 ден.
-13%
Hotpoint Ariston ENTMH-19221 FW Комбиниран фрижидер Hotpoint Ariston ENTMH-19221 FW Комбиниран фрижидер
25.999 ден.29.998 ден.
25.999 ден.29.998 ден.
Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво
 • Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво
 • Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво
 • Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво
 • Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво

Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво

20.499 ден.24.999 ден.
Потребни наградни поени: 17000
Производител: Alfa Plam
Шифра на производ: THMR-Cd-9153369
Наградни поени: 70
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* одберете страна:
 • Челични плочи за готвење, постои можност за отстранување на плочите за темелно чистење
 • Ложиште обложено со шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат температурата на согорувањето
 • Примање на примарен и секундарен воздух преку главната вратичка и вратата на пепелникот
 • Секундарното снабдување со воздух обезбедува почисто согорување и догорување на претходно нецелосно догорени остатоци
 • Вграден термометар на рерната
 • Фиоката за гориво се наоѓа во долниот дел на шпоретот
 • Лесно е да се стартува
 • Двојно приклучување со оџакот: странично и одозгора.

Карактеристики:

 • Номинална излезна топлина: 5 kW
 • Тип на гориво: јаглен, дрво
 • Димензии на производот: 915 x 565 x 850 mm
 • Димензии на релна: 460 x 485 x 185 mm
 • Димензија на инсталација-дијаметар на продолжетокот на излезниот гас: 120 mm
 • Капацитет за греење: 83 m3 / 32 m2
 • Тежина на производот-Нето: 103 кг
 • Тежина на производот-бруто: 118 кг
 • Боја: бела

Бесплатна достава до вашиот дом!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

Распродадено

EcoSpar Алба Печка на пелети EcoSpar Алба Печка на пелети
78.000 ден.
78.000 ден.

Распродадено

Распродадено

PRITY Камин со рерна FM PRITY Камин со рерна FM
20.440 ден.
20.440 ден.

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
Alfa Plam Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво Челични плочи за готвење, постои можност за отстранување на плочите за темелно чистење Ложиште обложено со шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат температурата на согорувањето Примање на примарен и секундарен воздух преку главната вратичка и вратата на пепелникот Секундарното снабдување со воздух обезбедува почисто согорување и догорување на претходно нецелосно догорени о.. Category: Product #: THMR-Cd-9153369 Regular price: 20.499 ден. 20.499 Available from: КРУСЕЛ e-Store