Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Vaillant VED E 21/8 E INT ПРОТОЧЕН БОЈЛЕР VED EXCLUSIVE

32.999 ден.
Потребни наградни поени: 35000
  • Производител: Vaillant
  • Шифра:Vaillant VED E 21/8 E INT ПРОТОЧЕН БОЈЛЕР VED EXCLUSIVE
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха

Ексклузивна серија

Каталог број 0010023755

Моќност: 21 KW

Потребен е осигурувач: по фаза 35 А

Проточен  болјер за подготовка на топла вода Ексклузивното VED E нуди најголема удобност за топла вода и ракување благодарение на Temptronic регулирањето на енергијата и количината на вода, водоотпорниот безжичен далечински управувач и лесно читливиот екран. Temptronic електронска регулација на моќност и количина на вода, ја регулира излезната температура на топлата вода - која е прилагодлива помеѓу 30 и 55 C, секогаш точно во степени. Во случај на осцилации на притисокот и влезната температура, поставената температура останува константна, дури и ако, на пример, при туш, када или мијалник, истовремено бара топла вода.

Регулирање на моќноста и количината на топла вода „Темтроник“

LC дисплеј

Инсталациски систем Pro I

Безжичниот далечински управувач е составен дел од испораката

Екран за дијагноза на дефекти

Печат на квалитет за удобност и квалитетна изведба

Модерен, рамен дизајн

Поврзување со пластични цевки

Минимален проток на вода 3l/мин

Димензии:

Висина 481 мм

Ширина 240 мм

Длабочина 99 мм

Тежина 4,4 кг

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција