Акција
-15%
AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна
10.999 ден.12.999 ден.
10.999 ден.12.999 ден.
-7%
Gorenje CW6SC Сет садови за готвење Inox
5.190 ден.5.590 ден.
5.190 ден.5.590 ден.
-22%
DE LONGHI Прочистувач на воздух AC 230
23.300 ден.29.900 ден.
23.300 ден.29.900 ден.
-33%
Gorenje OPTIAIR 203M Прочистувач на воздух
6.990 ден.10.490 ден.
6.990 ден.10.490 ден.
-25%
 Држач за LCD LED PDP ТV 26"-55" до 50кг
599 ден.799 ден.
599 ден.799 ден.
-12%
Electrolux EHF-6240XXK Вградна плотна
11.399 ден.12.999 ден.
11.399 ден.12.999 ден.
-12%
Gorenje ATCM730T ап. за турско кафе
4.390 ден.4.990 ден.
4.390 ден.4.990 ден.
-8%
Favorit RF-263 S Комбиниран фрижидер
11.499 ден.12.499 ден.
11.499 ден.12.499 ден.
-14%
FAVORIT Машина за перење MP 7102
11.999 ден.13.999 ден.
11.999 ден.13.999 ден.
Soehnle 66130 Дигитална кујнска вага (нутри)
  • Soehnle 66130 Дигитална кујнска вага (нутри)
  • Soehnle 66130 Дигитална кујнска вага (нутри)
  • Soehnle 66130 Дигитална кујнска вага (нутри)
  • Soehnle 66130 Дигитална кујнска вага (нутри)

Soehnle 66130 Дигитална кујнска вага (нутри)

1.499 ден.2.199 ден.
Потребни наградни поени: 2000
Производител: SOEHNLE
Шифра на производ: 9114986
Наградни поени: 40
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

SOEHNLE 66130 дигитална вага за контрола на храна 

Повеќе од 900 прехранбени продукти и состојки веќе се програмирани.
Моќност 3 АА батерии (вклучени)
Покажувач со 1,75 "LCD со 4 линии
Главна боја бела
Карактеристика на тара Да
Состојба со тежина  Нема вклучени
 

Режим: Капацитет: Резолуција:
Грам 5000 g 1 g
Фунти: унци 11 lb 0,1 oz
Милители 5000 ml 1 ml
Течни унци 169.1 ет. oz 0.1 fl. oz

Совршенa за рецепти!

Ако сте вистински здрав орев, ќе ја разберете вредноста во оваа исхрана. Не само што може да ја измерите тежината на вашата храна, туку исто така можете да ги видите и хранливите вредности за нив! Soehnle ја програмира оваа вага со информации за 950 прехранбени продукти и состојки, како и вградена меморија за следење на вашата исхрана и информации за исхраната.

Обезбедува седум вредности за исхрана
Кога ќе ставиш парче храна на оваа вага на храна, не само што ја мериш неговата тежина, туку и хранливите вредности во неа. Оваа диет вага ќе ги одреди следните вредности на исхрана за вашата храна:
Јаглени хидрати, холестерол, калории, влакна, калциум, масти и протеини.

Допрете го копчето за работа
Вие нема да најдете копчиња на оваа дигитална скала. 66130 има патентирана технологија за допир со сензор што ви овозможува едноставно ставање на прстот на клучот што сакате да го користите. Вие нема да морате да се грижите за оштетување од вода, да се заглавува храна под копчињата или да ги кршите копчињата.

Автоматско исклучување
SOEHNLE 66130 се исклучува по околу четири минути, (осум минути со предмети на скалата) на неактивност.

950 видови на храна и состојки веќе се програмирани
Овие вредности беа утврдени од страна на USDA Националната база за исхрана.

Течна мерна карактеристика
Многу кујнски ваги само нека тежат суви состојки, но не и оваа. Вагата Soehnle 66130 може да ги измери и влажните и сувите состојки ... Тоа е крајната рецептска скала!

Следете го вашиот нутритивен внес
Оваа скала го олеснува следењето на она што сте го јаделе. Можете да заштедите, до 99 вредности, на храната што сте ја измериле за денот, или дури и за неделата. Ова го олеснува пресметувањето колку сте, или не сте консумирале.

Функција Тара
Тастерот копчето на предната страна на оваа дигитална диета скала може да се притисне за "нула " тежината на вагата. Потоа можете да додадете повеќе тежина, а на екранот ќе се прикаже само тежината на елементите што ги додавате. Оваа функција сигурно е корисна кога сакате да употребите сад или послужавник за да ги измерите вашите работи, или ако сакате да добиете одделни тежини на повеќе предмети.

Издржлива, платформа за мерење на стакло
Оваа дигитална вага за храна има стаклена платформа за мерење на тежината на деловите и состојките на храната. Стаклени платформи се одлични, бидејќи тие се лесни за чистење, не остава дамки и мириси.

Совршена за употреба во вашата кујната!

Бесплатна достава до вашиот дом

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2019. UKION SHOPS