Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch advancedcut 52 Статична пила

19.999 ден.
Потребни наградни поени: 20000
  • Производител: Bosch
  • Шифра:Bosch advancedcut 52
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха

 

Технологијата на сечилото „NanoBlade“ е едноставна и прецизна пила, која е речиси без вибрации. Bosch континуирано ја следи оваа технологија и додава нова алатка во постојниот опсег на пила: Вградениот AdvancedTableCut 52, високо компактен пила за маса со моќност од 550 вати. Ова значи дека ентузијастите од DIY можат да избираат од вкупно пет пили „NanoBlade“ за скоро секоја апликација. Нивната предност: „NanoBlade“ технологијата на сечилото за пила се заснова на сечилото со пила со вртежен микро-ланец, кој се состои од врски со големина само четири милиметри. Резултатот е дека ентузијастите во DIY можат да работат особено лесно и прецизно.

Тежи само 8,5 килограми и има особено рамен дизајн, AdvancedTableCut 52 е една од најлесните и најкомпактните пили-табели за DIY на пазарот. Оваа предност во однос на тежината и компактноста е овозможена со технологијата на сечилото „NanoBlade“, која бара помалку простор. Друга придобивка на сечилото на пилата е што е исклучително лесна за промена, без потреба од дополнителни алатки: Едноставно отворете го затворачот на држачот на пилата и извадете го сечилото на пилата. Вметнете го ножот за пила, затворете го капачето - а пилата повторно е нагоре и работи. На AdvancedTableCut 52 нуди длабочина на сечење од 52 милиметри и е погодна за сите конвенционални задачи за пила: Сечење на ламинат или кровови на кров до големината или практично правење хоризонтални и вертикални пресеци на митра, на пример, за wallидни облоги, табли за здолништа и рамки за слики. 

За да им дадете на себеси дополнителна контрола кога работите, AdvancedTableCut 52 е опремена со функција за влечење во прилог на функцијата за притискање: Сечилото на пилата едноставно се влече низ работното парче, со раце безбедна оддалеченост. Додатоците за табелата исто така вклучуваат водилка за пила долги парчиња парчиња, како и дополнителен блок за нивно поставување безбедно, универзален водич за аголни намалувања и стапче за прицврстување. Отворачот за завртки може да се прицврсти на копчето за прицврстување што овозможува лесно затегнување и олабавување на крилните завртки на алатот. 

 

Сите додатоци и кабелот можат да се чуваат на алатот за лесен транспорт. Интегрираната фиока нуди простор за дополнителни лопати за пила. 

Покрај тоа, AdvancedTableCut 52 е компатибилен со држачот за пила Bosch PTA 2400 и може да се комбинира со екстракција на прашина со употреба на универзален адаптер од палетата додатоци, со што работата ќе биде поздрава и поудобна. 

 

Спецификации

 

AdvancedTableCut 52 Изведба 550 W 

Брзина без оптоварување 0 - 8200 мин-1 Макс. длабочина на сечење, 90 ° 52 мм 

Макс. длабочина на сечење, 45 ° 

наклон 35 мм 

Прилагодување на наклонот +/- 60 ° Димензии без сечило (должина x висина x ширина) 630 x 220 x 435 mm 

Тежина 8,5 кг 

Алатка, вклучувајќи NanoBlade Wood Basic Сечило со пила од 65 мм, 

стапче за туркање со отворач за завртки, дополнителен блок за долги работни парчиња итн.

 

 

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција