Акција
-33%
Electrolux EHF-6346XOK Вградна плотна
11.999 ден.17.999 ден.
11.999 ден.17.999 ден.
-16%
BEKO WTV 7533 XB Машина за перење алишта
15.599 ден.18.499 ден.
15.599 ден.18.499 ден.
-23%
BEKO WTE 7511 B0 Машина за перење алишта
11.499 ден.14.999 ден.
11.499 ден.14.999 ден.
-21%
Favorit 18000BTU Климатизер
20.999 ден.26.499 ден.
20.999 ден.26.499 ден.
-21%
Hansa FCEW-640009 Елект. Шпорет
10.999 ден.13.998 ден.
10.999 ден.13.998 ден.
-17%
Emide EM4261 плафонски вентилатор со светло
7.450 ден.8.999 ден.
7.450 ден.8.999 ден.
-13%
Electrolux EGE-6172NOK Вградна плотна
13.999 ден.15.999 ден.
13.999 ден.15.999 ден.
-18%
BEKO WMY 61033 PTMB3 Машина за перење алишта
13.999 ден.16.999 ден.
13.999 ден.16.999 ден.
-15%
HITACHI 32HB6T41A 32" SMART LED Телевизор
10.999 ден.12.999 ден.
10.999 ден.12.999 ден.
-22%
Favorit RF-263 Комбиниран фрижидер
8.999 ден.11.499 ден.
8.999 ден.11.499 ден.
-12%
Electrolux EMS-20107 OX Вградна микробранова печка
14.999 ден.16.999 ден.
14.999 ден.16.999 ден.
-10%
AUX 12000 bty климатизер 3.5kW
16.490 ден.18.250 ден.
16.490 ден.18.250 ден.
Gorenje SIT2700RI пегла
  • Gorenje SIT2700RI пегла
  • Gorenje SIT2700RI пегла
  • Gorenje SIT2700RI пегла

Gorenje SIT2700RI пегла

3.390 ден.3.590 ден.
без ДДВ: 2.873 ден. Потребни наградни поени: 4500
Производител: Gorenje
Шифра на производ: Gorenje SIT2700RI пегла
Наградни поени: 50
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Карактеристики

Полна пареа

Пеглата најдобро функционира кога работи на пареа. Нивото на пареа може да се подеси на три нивоа, а пеглањето е уште повеќе олеснето и поефикасно со големата сила на рапидното испуштање на пареа. Сите пегли на Горење со подлога, овозможуваат вертикално пеглање со употреба на пареа.
 
 

Автоматско исклучување

Автоматско исклучување
Нашите пегли со рамна подлога знаат сами да се погрижат за безбедноста. Ако пеглата е вклучена но извесно време не се користи и е поставена вертикално, по извесно време самата ќе се исклучи автоматски. Кога повторно ќе ја помрднете пеглата, тоа ќе биде регистрирано од сензорот и пеглата ќе се реактивира.
ПОВЕЌЕ
 
 
 

Технички карактеристики

Моќност на грејачот: 2.700 W

Систем против собирање на воден каменец

Систем против прокапување

Функција самочистење

Вертикално перење

Можност за суво пеглање

Пеглање со сува пареа

Аналогно

Индикатор на температура

Интензивно испуштање на пареа: 50 g/min

Испуштање на пареа одеднаш: 160 g/min

Фин врв за прецизно пеглање

Функција прскање

Простор за сместување на кабелот

Долевање на вода во текот на пеглањето

Ергономски дизајн

Гумирана рачка

Гумени ногарки за стабилност

Независна тројна заштита

Волумен на резервоарот за вода: 0,40 l

Куќиште: Пластика + метал

Должина на приклучен кабел: 2 m

Димензии (ШxВxД): 30 × 16 × 12 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 32 × 16,5 × 12,2 cm

Нето тежина на апаратот: 1,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 1,9 kg

Приклучна моќ: 2.700 W

Код: 423427

EAN Код: 3838942927065

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS