Акција
-21%
Favorit 24000BTU Климатизер Favorit 24000BTU Климатизер
28.999 ден.36.499 ден.
28.999 ден.36.499 ден.
-14%
Electrolux EHF-6241 FOK Вградна плотна Electrolux EHF-6241 FOK Вградна плотна
11.999 ден.13.999 ден.
11.999 ден.13.999 ден.
-11%
INDESIT LR-7S1 X Комбиниран фрижидер INDESIT LR-7S1 X Комбиниран фрижидер
18.699 ден.20.999 ден.
18.699 ден.20.999 ден.
-17%
Bellissima professional TC фигаро за коса Bellissima professional TC фигаро за коса
1.999 ден.2.399 ден.
1.999 ден.2.399 ден.
-20%

Распродадено

Iskra QT3023 Електрична косилка Iskra QT3023 Електрична косилка
3.999 ден.4.999 ден.
3.999 ден.4.999 ден.
-9%
BOSCH WTW-85461 BY СУШАРА 9 кг BOSCH WTW-85461 BY СУШАРА 9 кг
46.999 ден.51.899 ден.
46.999 ден.51.899 ден.
-20%
Iskra DL-BL03PP-GY/BL блендер Iskra DL-BL03PP-GY/BL блендер
1.599 ден.1.999 ден.
1.599 ден.1.999 ден.
-11%
HD LED TV SCHNEIDER 32SL55, 32"(81cm), Android TV, WiFi HD LED TV SCHNEIDER 32SL55, 32"(81cm), Android TV, WiFi
7.999 ден.8.999 ден.
7.999 ден.8.999 ден.
-8%
BekoBEKO DS7433PAO кондензациска сушара BekoBEKO DS7433PAO кондензациска сушара
22.999 ден.24.999 ден.
22.999 ден.24.999 ден.
-21%
Favorit 18000BTU Климатизер Favorit 18000BTU Климатизер
20.999 ден.26.499 ден.
20.999 ден.26.499 ден.
-12%
Iskra BG-TU430 Грбен бензински тример Iskra BG-TU430 Грбен бензински тример
10.999 ден.12.499 ден.
10.999 ден.12.499 ден.
Dynamic MaxPuls 5894 плинскa греалка печурка
 • Dynamic MaxPuls 5894 плинскa греалка печурка
 • Dynamic MaxPuls 5894 плинскa греалка печурка

Dynamic MaxPuls 5894 плинскa греалка печурка

9.690 ден.
Потребни наградни поени: 9000
Производител: RG GROUP
Шифра на производ: Dynamic MaxPuls 5894
Наградни поени: 90
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот:

Гас печурка (Грејач патио) е гас грејач наменет за надворешна употреба. Таа е идеална за греење на градината, кафулињата и рестораните, дворовите, терасите, итн. Со гасна печурка исто така можете да уживате во ниски температури. Опсег на греење до 60 м2. Гасната печурка користи боца со гас од 10кг, која се става во печурка. На куќиштето на грејачот има отворање преку кое вентилот на боцата за гас може да се отвори или затвори.

Гасната печурка (грејач на гас) ја дава следната температура:

На 1 m од печурката  23 ° C
На 2 m од печурката  22 ° C
На 3 метри од печурката  21 ° C
На растојание од 4 метри од печурката 19 ° C
На 5 метри од печурката 17 ° C
Технички карактеристики на производот:

  Притисок во горилникот: 28-30 / 37 mbar
  Номинална излезна топлина: 13,5 kW
  Максимална потрошувачка на гас: 960 g / h
  Три степени на греење прилагодување
  Висина: 2,26 м
  Дијаметарот на печурката е 0,86 м

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

-23%

Распродадено

Iskra FH 03 калорифер Iskra FH 03 калорифер
1.290 ден.999 ден.
1.290 ден.999 ден.

Распродадено

Распродадено

Iskra YL-B07FT-11 уљен радијатор Iskra YL-B07FT-11 уљен радијатор
4.690 ден.
4.690 ден.

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
RG GROUP Dynamic MaxPuls 5894 плинскa греалка печурка Опис на производот: Гас печурка (Грејач патио) е гас грејач наменет за надворешна употреба. Таа е идеална за греење на градината, кафулињата и рестораните, дворовите, терасите, итн. Со гасна печурка исто така можете да уживате во ниски температури. Опсег на греење до 60 м2. Гасната печурка користи боца со гас од 10кг, која се става во печурка. На куќиштето на грејачот има отворање преку кое вен.. Category: Product #: Dynamic MaxPuls 5894 Regular price: 9.690 ден. 9.690 Available from: КРУСЕЛ e-Store