Акција
-27%
Electrolux EOB-2200BOX / DOX Вградна Рерна
11.999 ден.16.499 ден.
11.999 ден.16.499 ден.
-6%
Beko DB 7101 PA
15.899 ден.16.999 ден.
15.899 ден.16.999 ден.
-10%
BEKO WMY 81033 PTLMB3 Машина за перење алишта
17.099 ден.18.999 ден.
17.099 ден.18.999 ден.
-35%
Electrolux ESL-5201 LO Машина за миење садови
14.999 ден.22.998 ден.
14.999 ден.22.998 ден.
-2%
Gorenje FH400w сандак
16.490 ден.16.790 ден.
16.490 ден.16.790 ден.
-22%
Electrolux EJ-2801AOW2 Комбиниран фрижидер
13.999 ден.17.999 ден.
13.999 ден.17.999 ден.
-12%
Gorenje OPTIAIR 203M Прочистувач на воздух
10.490 ден.11.880 ден.
10.490 ден.11.880 ден.
-8%
Gorenje WD94141 машина за перење и сушење
35.990 ден.38.990 ден.
35.990 ден.38.990 ден.
-15%
Grundig TA-7280 Поп ап тостер
2.290 ден.2.699 ден.
2.290 ден.2.699 ден.
-17%
Emide EM4261 плафонски вентилатор со светло
7.450 ден.8.999 ден.
7.450 ден.8.999 ден.
-15%
HOTPOINT-ARISTON FTCF-87B 6PY Машина за сушење алишта
16.999 ден.19.999 ден.
16.999 ден.19.999 ден.
-13%
Indesit OS-1A 200 H 204 lit. Хоризонтален замрзнувач
12.999 ден.14.999 ден.
12.999 ден.14.999 ден.
Electrolux EWF-1284BR Машина за перење алишта
 • Electrolux EWF-1284BR Машина за перење алишта
 • Electrolux EWF-1284BR Машина за перење алишта
 • Electrolux EWF-1284BR Машина за перење алишта
 • Electrolux EWF-1284BR Машина за перење алишта
 • Electrolux EWF-1284BR Машина за перење алишта

Electrolux EWF-1284BR Машина за перење алишта

22.999 ден.
без ДДВ: 19.491 ден. Потребни наградни поени: 23000
Производител: Electrolux
Шифра на производ: THMR-Cd-9149234
Наградни поени: 230
Достапност (кол. на залиха): Нема залиха
Количина:

Опис на производот

 • Оптоварување на облека: 8 кг
 • Максимална брзина на центрифугирање: 1200 вртежи во минута
 • Програми за работа: Памук, Економија на памук, Синтетика, Лична ткаенина, Волна плус, Свила, Брз 20 минути 3 Кг, Мешано миење 20 °
 • Проверка на балансот на оптоварувањето на тапанот
 • LCD дигитален дисплеј
 • Fuzzy Logic технологијата се приспособува на содржината
 • Заштита за деца
 • 4 прилагодливи ногарки

Карактеристики

 • Боја на контролниот панел бела
 • Време на миење - памук 60 ° C (мин.) 244
 • Макс. брзина на вртење (rpm) 1200
 • Бучава при центрифугирање според IEC 704-3 (dB (A)) 79
 • Карбонски резервоар
 • Еколошка технологија за перење
 • Функции поставување | старт / пауза | Заврши Во | температура избор | поставување на бројот на вртежи
 • Фузи Логика - Квантитативна Автоматика Да
 • Шум за перење според IEC 704-3 (dB (A)) 58

Моќност

 • Енергетска класа А +++
 • Ефикасност на центрифугирање B
 • Потрошувачка на вода (л) 52
 • Ефикасност на перење
 • Годишна потрошувачка на вода (л) 10400
 • Годишна потрошувачка на енергија (kWh) 192
 • Потрошувачка на енергија (W) 2200

Димензии и инсталација

 • Висина (mm) 850
 • Ширина (мм) 600
 • Длабочина (мм) 520
 • Нето тежина (кг) 62.42
 • Висина на пакувањето (мм) 900
 • Ширина на пакетот (мм) 640
 • Длабочина на пакување (mm) 626

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS