Акција
-6%
Bosch Глодалица POF 1200 AE
6.550 ден.7.000 ден.
6.550 ден.7.000 ден.
-21%
ELECTROLUX ESL-5205 LO вградна мaшина за садови
18.999 ден.23.999 ден.
18.999 ден.23.999 ден.
-10%
Gorenje EC6111WG ел.шпорет
18.990 ден.20.990 ден.
18.990 ден.20.990 ден.
-14%
DAEWOO RC-360R правосмукалка
2.499 ден.2.890 ден.
2.499 ден.2.890 ден.
-30%
Electrolux EW-6F408 WU Машина за перење алишта
18.999 ден.26.999 ден.
18.999 ден.26.999 ден.
-7%
Gorenje CW6SC Сет садови за готвење Inox
5.190 ден.5.590 ден.
5.190 ден.5.590 ден.
-17%
AEG SCB51811LS вграден комбиниран ладилник
23.999 ден.28.999 ден.
23.999 ден.28.999 ден.
-21%
Electrolux EHF-6241 FOK Вградна плотна
10.999 ден.13.999 ден.
10.999 ден.13.999 ден.
-31%
ECG RZ-060 апарат за варење ориз
899 ден.1.299 ден.
899 ден.1.299 ден.
-11%
Gorenje RF4141ANW Комбиниран фрижидер
11.990 ден.13.490 ден.
11.990 ден.13.490 ден.
-17%
Emide EM4261 плафонски вентилатор со светло
7.450 ден.8.999 ден.
7.450 ден.8.999 ден.
Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух
  • Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух
  • Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух
  • Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух

Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух

2.699 ден.3.199 ден.
Потребни наградни поени: 3200
Производител: Xiaomi
Шифра на производ: Филтер GREEN
Наградни поени: 50
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ултра-густ H11-степен HEPA филтер кој филтрира до 99,5% од PM0.3 честички

Ми Air Purifier користи ултра густ Toray PP и PET HEPA филтер за да ги фати PM2.5, PM0.3, полен и други честички, овозможувајќи да помине само чист воздух. Тој мери 7,7 метри кога е целосно проширен и ефикасно филтрира 99% од PM0.3 честички и 99,99% од PM2,5 честички.

360 ° филтрација, 3 слоеви со високо ефикасно прочистување

3 слоеви висока ефикасност на филтрација и прочистување (Примарен филтер, EPA филтер и висококвалитетен активиран јаглерод) Цилиндричната форма овозможува 360 ° филтрација на големи лебдечки честички и штетни материи.

Примарен филтер

Има висока издржливост и е отпорна на преклопување, маст, масти, киселини, алкалии и повеќето растворувачи. Цилиндричната форма овозможува 360 ° филтрација на прашина, коса и други поголеми лебдечки честички.

HEPA филтер

ХЕПА (Високо ефикасната арест на честички) често се користи во болниците и лабораториите за филтрирање микрони честички. Ми филтер за прочистување на воздухот користи ултра-густа Торај ПП за да ги зароби PM2.5, PM0.3, полен и други честички што може да се инхалираат.

Квалитетен кокосов активиран јаглен

Активираниот јаглен ги апсорбира штетните гасови што ХЕПА не може да ги филтрира. Активен јаглен од кокос е меѓу најефикасните од ваков вид. Тој е комбиниран со формула против формалдехид која ефикасно апсорбира штетни хемикалии како формалдехид, бензен и амонијак, како и мирис и чад.

Апсорбира сите видови мириси и штетни материи

Реновирањето на домот и другите активности можат да испуштаат супстанции како што се формалдехид, бензен и ТВОК, што може да предизвикаат штета при високи густини. Филтерот со активен јаглен на кокос апсорбира стотици штетни супстанции во овие ситуации, одржувајќи го вашиот дом чист и вашето семејство здрави.

Следење на искористеност на филтерот во реално време

Сите филтри ја губат ефикасноста со текот на времето и мора веднаш да се заменат. Филтрите што не се заменуваат на време не можат да ги блокираат штетните супстанции или може да предизвикаат секундарна контаминација. Спротивно на она што другите можат да го рекламираат, чистењето на старите филтри со вода или со правосмукалка не гарантира дека филтерот ќе ја врати својата ефикасност. Препорачуваме да ги менувате филтрите на секои шест месеци или помалку, во зависност од вашата употреба. Користете ја апликацијата Mi Home за да го следите животниот век на филтерот и да добивате потсетници за известување кога филтерот треба да се замени.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2019. UKION SHOPS