Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Gardena PowerMax 1200/32 1200W ел.косилка

7.999 ден.
8.999 ден.
 • Производител: Gardena
 • Шифра:Gardena PowerMax 1200/32 1200W ел.косилка
 • Достапност:На залиха


 • Моќност: 1200 w
 • Капацитет на корпа: 30 л
 • Ширина на косење: 32 цм
 • Висина на косење: 20-60 мм
 • Степени на косење: 10
 • Тежина: 8,3 kg
 • Производител: Gardena
 • Земја на потекло: Германија

 

Gardena електричната косачка PowerMax 1200/32 e наменета за косење и одржување на мали и средно големи дворови и градини. Направена од цврста пластика отпорна на удари. ErgoTec рачката за управување е направена ергономски со цел лесно да се управува со истата.QuickFit функцијата овозможува лесно да ја поставите саканата висина на косење. Централно поставената рачка ја прави оваа косачка лесна за преместување од едно на друго место.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција