Акција
-33%
Gorenje OPTIAIR 203M Прочистувач на воздух
6.990 ден.10.490 ден.
6.990 ден.10.490 ден.
-17%
Bosch Шлајферица PSS 200 A
2.990 ден.3.590 ден.
2.990 ден.3.590 ден.
-11%
Beko DU 7112 PA кондензациска сушара
15.999 ден.17.999 ден.
15.999 ден.17.999 ден.
-31%
ECG RZ-060 апарат за варење ориз
899 ден.1.299 ден.
899 ден.1.299 ден.
-14%
Electrolux EJ-2801AOX Комбиниран фрижидер
18.999 ден.21.999 ден.
18.999 ден.21.999 ден.
-5%
Alfa Plam Elita 2 Камин на цврсто гориво
12.300 ден.12.999 ден.
12.300 ден.12.999 ден.
-15%
Gorenje GS63160S машина за садови
21.999 ден.25.990 ден.
21.999 ден.25.990 ден.
-12%
Frozzini KFR-35GW/A Климатизер
14.990 ден.16.990 ден.
14.990 ден.16.990 ден.
-11%
Gorenje RF4141ANW Комбиниран фрижидер
11.990 ден.13.490 ден.
11.990 ден.13.490 ден.
-21%
Favorit 24000BTU Климатизер
28.999 ден.36.499 ден.
28.999 ден.36.499 ден.
-17%
Emide EM4261 плафонски вентилатор со светло
7.450 ден.8.999 ден.
7.450 ден.8.999 ден.
-30%
Electrolux EW-6F408 WU Машина за перење алишта
18.999 ден.26.999 ден.
18.999 ден.26.999 ден.
Gorenje KAS53DCINVFT Климатизер инвертер 5,5kW
 • Gorenje KAS53DCINVFT Климатизер инвертер 5,5kW
 • Gorenje KAS53DCINVFT Климатизер инвертер 5,5kW
 • Gorenje KAS53DCINVFT Климатизер инвертер 5,5kW
 • Gorenje KAS53DCINVFT Климатизер инвертер 5,5kW

Gorenje KAS53DCINVFT Климатизер инвертер 5,5kW

36.990 ден.39.990 ден.
Потребни наградни поени: 39000
Производител: Gorenje
Шифра на производ: Gorenje 5,5 + Gorenje H17BY овлажнувач на воздух
Наградни поени: 260
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Gorenje KAS53DCINVFT Климатизер инвертер 5,5kW

Компактен дизајн - Компактниот дизајн на клима уредот кај оние со помали димензии ги овозможува сите предности на оние со големи димензии! Ги одликува тивка и економична работа и автоматско префрлање меѓу ладењето и греењето. Местењето е едноставно, со помош на дигиталниот управувач од далечина.

Насочувачи на воздухот - При функцијата ладење, насочувачите на воздух при ладењето се свртуваат во водорамна положба. Со тоа ладниот воздух е насочен под плафонот што овозможува брзо и рамномерно ладење на просторот. Меѓутоа, при функцијата греење, насочувачите на воздух се свртени надолу што овозможува брзо и рамномерно зголемување на температурата.

Автоматско повторно придвижување - Во случај на прекин на доводот на електрична енергија, кај повторното вклучување на клима уредите, функцијата на автоматско повторно придвижување овозможува автоматско продолжување со работата на апаратот со сочувани поставувања.

Автоматска работа - Клима уредот, при изборот на автоматскиот начин на работа, со помош на температурниот сензор го регулира оптималниот начин на работа меѓу греењето и ладењето

Енергетска класа A, A+ и A++ - Класифицирањето на апаратите во енергетска класа A значи висока енергетска ефикасност на апаратот бидејќи со ниска потрошувачка на енергија се остваруваат врвни резултати. Коефициентот SEER кај ладењето и SCOP кај греењето го покажува односот на вложената електрична енергија и добиената моќност на греење или ладење. Повисокиот коефициент означува поголема ефективност, а со тоа и сврстување во подобра енергетска класа. Коефициентот SEER повисок од 5,6 и SCOP повисок од 4 значи класификување на клима уредот Super DC Inverter во енергетската класа A+. Коефициент SEER повисок од 6,1 значи класификација на клима уредите во режимот за ладење во класата A++.

ЛЕД дисплеј - ЛЕД дисплејот на клима уредот ги претставува вашите прилагодувања, така што работата е секогаш прегледна.

Моно/мулти компатибилност на внатрешните делови - Внатрешните делови на DC инвертерот и на Super DC инвертерот можат да се употребат како кај моно така и кај мулти инвертер клима уреди

Ноќен режим на работа - Функцијата на ноќна работа овозможува автоматско намалување на моќта на ладење односно на греење за 1°C во првите два часа на работа. Таквата поставеност потоа ја одржува системот во следните 5 часа, по што тој автоматски се исклучува.

Тивка работа - Конструкциската изведба и изборот на најдобри материјали за поединечните делови на клима уредите, првенствено на изменувачите, на вентилаторите и насочувачите на воздух, овозможуваат соодветен проток на воздух низ апаратот и кај пониските брзини. Пониската брзина на вртење на вентилаторите непосредно овозможува потивка работа на клима уредите.

Турбо дејствување - Функцијата на забрзана работа овозможува најбрзо постигнување на предходно наместената температура.

Технички карактеристики

 • Тип на единицата: Внатрешна единица
 • Тип на монтажа: На ѕид
 • Далечинско управување: Далечински управувач
 • Режим на работа: Високо ефективен инвертер
 • Разладно средство: R410A
 • Енергетска класа - ладење: А++
 • Енергетска класа - греење: А+
 • Режим на работа - греење: 20 g/m
 • Модел: Моно
 • Количина на фреон: 1,48 g
 • Дијаметар на кондензациската цевка: 16 mm
 • Автоматско работење
 • Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)
 • Ноќен режим на работа - Night mode
 • Турбо функција
 • Ладење
 • Ладење
 • Функција за отстранување на влага
 • Вентилирање - проветрување
 • Минимална јачина на звукот: 56 dB(A)re1pW
 • Грејна моќност: 5.568 W
 • Разладна моќност: 5.275 W
 • Минимален звучен притисок: 25 dB(A)2x10-5Pa
 • Максимален звучен притисок: 47 dB(A)2x10-5Pa
 • Потрошувачка на ел. енергија при греење: 2.410 W
 • Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 2.360 W
 • Минимален проток на воздух: 540 m³
 • Проток на воздухот: 840 m³
 • Цевка за течност: 6,35 mm
 • Дијаметар на цевката за разладен медиум: 9,53 mm
 • Максимална должина на цевките: 30 m
 • Максимална висинска разлика: 20 m
 • Минимален звучен притисок: 25 dB(A)2x10-5Pa
 • Максимален звучен притисок: 47 dB(A)2x10-5Pa

Детално упатство за производот превземете ТУКА.

Gorenje H17BY овлажнувач на воздух:

 

Карактеристики

Ултрасонична технологија

Звучните вибрации продуцираат ситна водена пареа.
Посеба технологија ја претвора водата во пареа, создавајки пријатна атмосфера во вашиот дом. Пареата е ладна и дава чувство на природна свежина на пролетно утро во природа. Овој ултрасоничен овлажнувач може да произведе доволно ладна пареа за 30м2 простор.
 
 

Уште од првиот ден

Овозможува полесно дишење и навлажнување на воздухот.
Уште од првиот ден овлажнувачот го заштитува вашето бебе од тегоби при дишење настанати од сув воздух. Нуди олеснување од сувата кашлица и помага при секојдневните проблеми со дишењето, како и превенција од болести. Совршен е за олеснување на затнатиот нос и овозможува добар сон.
 
 

Супер тивок

Тивко работење за пријатна атмосфера
Супертивко работење без потреба за надополнување од 8 до 10 часа, овозможувајќи ви мирен сон вам и на вашето бебе.
 
 
 

Управување со едно копче

Едноставно управување и регулирање на нивото на пареа.
Управувањето е со помош на едноставно копче. Дополнувањето се врши преку посебен отвор. Синото лед светло сигнализира кога овлажнувачот е во функција, доколку резервоарот е празен засветува црвеното светло.
 
 
 
 

Технички карактеристики

Подобрена влажност во просторијата

Подобрен квалитет на воздухот

Капацитет на резервоарот: 1,7 l

Ultra sonic технологија

Ладна пареа

Модерен дизајн

Син индикатор

Гумени ногарки за стабилност

Куќиште: Пластика + метал

Бучност: 35 dB(A)

Должина на приклучен кабел: 1 m

Димензии (ШxВxД): 34 × 21 × 15 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 36,8 × 24,5 × 17,8 cm

Нето тежина на апаратот: 1,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 2,2 kg

Приклучна моќ: 30 W

Код: 561278

EAN Код: 3838942126130

Бесплатна испорака до вашиот дом!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2019. UKION SHOPS