Акција
-22%
Indesit EWE-81283 W Машина за перење алишта
14.899 ден.18.998 ден.
14.899 ден.18.998 ден.
-22%
Favorit RF-263 Комбиниран фрижидер
8.999 ден.11.499 ден.
8.999 ден.11.499 ден.
-21%
BEKO DSA 240 K21 W Комбиниран фрижидер
9.449 ден.11.999 ден.
9.449 ден.11.999 ден.
-22%
Indesit DFG-15B10 S EU Машина за миење садови
13.999 ден.17.999 ден.
13.999 ден.17.999 ден.
-21%
AMICA 508EE1.30HPF(W) BF2017 електричен шпорет
9.499 ден.11.999 ден.
9.499 ден.11.999 ден.
-15%
HYUNDAI 32 LE-R D Телевизор
9.299 ден.10.879 ден.
9.299 ден.10.879 ден.
-13%
Indesit OS-1A 200 H 204 lit. Хоризонтален замрзнувач
12.999 ден.14.999 ден.
12.999 ден.14.999 ден.
-33%
ECG NZ-190 Пегла на пареа
899 ден.1.349 ден.
899 ден.1.349 ден.
-7%
ARISTON VLS-100 pro
13.999 ден.14.999 ден.
13.999 ден.14.999 ден.
-29%
BJB PN-2500  2,5kW електрична панелка OUTLET
2.499 ден.3.499 ден.
2.499 ден.3.499 ден.
-15%
Gorenje H17BY овлажнувач на воздух
2.790 ден.3.299 ден.
2.790 ден.3.299 ден.
Gorenje W7203 машина за перење
  • Gorenje W7203 машина за перење
  • Gorenje W7203 машина за перење

Gorenje W7203 машина за перење

19.390 ден.19.990 ден.
без ДДВ: 16.432 ден. Потребни наградни поени: 20000
Производител: Gorenje
Шифра на производ: Gorenje W7203
Наградни поени: 200
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Карактеристики

 

SensoCare технологија

Совршенство во перење
SensoCare технологијата овозможува секој ткаен материјал да се испере на најдобар можен начин, со оптимална комбинација на температура и количество на вода, време и брзина на ротација. Меѓутоа, ако на вашата гардероба и е потребно посебно внимание, програмите за памук и синтетички влакна може да бидат прилагодени на посебното перење и функции. NormalCare ја избира оптималната комбинација на сите четири параметри за секоја бранова должина; TimeCare го намалува времето за перење AllergyCare користи повеќе вода и екстра плакнење; и EcoCare е најефикасен систем за перење.
ПЗАТВОРИ
Програма за самочистење (SterilTub)
Решение за пријатен мирис на вашите алишта
Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.
ПЗАТВОРИ
 
 

Долготраен греач DuraHeat

Редизајнираниот и подобрен грејач има систем за заштита од прегревање. На овој начин, животниот век на апаратот е продолжен, а работата на машината за перење е посигурна.

 

 

 

 

 

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата
SpaDrum – Потполна грижа за вашите алишта
SensoCare Dryer Drum е направен од нерѓосувачки челик со највисок квалитет со исклучително мазна површина. Поради тоа алиштата внимателно се перат и центрифугираат без никакво оштетување.
ПОВЌЕЗАТВОРИ

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.

 

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела

Колекторски мотор

Иновативен облик на барабанот

Број на вртежи на центрифугата: 1.000 rpm

Капацитет за перење: 7 kg

Волумен на барабанот: 54 l

Регулирање на бројот на вртежи

Ладно перење: Копче

Персонализирани подесувања на сите програми

18 програми

Специјални програми: Совршено црно (PerfectBlack) / Памук 30 с - 17 минути / Памук 20 С

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Quick програма

Програма за самочистење (SterilTub)

Пумпа СТОП

Сензорска технологија (SensorIQ)

Сервисна дијагностика

Рачно извлекување

Еко систем за заштеда на детергент

Заштита од прелевање

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Контрола на стабилност (SCS)

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода:9.586 l

Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 68 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 73,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 74,7 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 2.300 W

Осигурувач: 10 A

Код: 392188

EAN Код: 3838942816857

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
-6%
Beko DB 7101 PA
16.999 ден.15.899 ден.
16.999 ден.15.899 ден.

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS