Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

BLACK&DECKER 18V Ножица за жива ограда 45cm GTC18452PC + батерија и полнач

8.199 ден.
13.198 ден.
Потребни наградни поени: 8500
  • Производител: BJB
  • Шифра:GTC18452PCB-XJ
  • Наградни поени:50
  • Достапност:На залиха


Ножица за жива ограда со напон 18V и должина на ножот 45cm. Доаѓа без опрема.

Лесно пресекува гранки или чисти метеж без оштетување на сечилото или живата ограда. Должината на сечилото од 45cm и ширината меѓу забите од 18mm се погодни за помали живи огради. Издржлив, робусен, зацврстен челичен двоакционен нож и дизајн на рачка за оптимална удобност и контрола при работа. Контролниот прекинувач за стартување со 2 раце го спречува случајното активирање на ножицата и несаканите последици. Дел од опсегот POWERCOMMAND – EASY FEED технологија, за лесно контролирање на напојувањето со притискање на едно копче.

Напон18V
Должина на ножот45cm
Ширина помеѓу забите18mm
Движења на ножот1300/min
Кочница на ножот1sec
Тежина2.61Kg
Должина/mm
Висина/mm


НАПОМЕНА: Производот е без кутија!

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција