Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch ART 24 COMBI Електричен тример

3.999 ден.
5.330 ден.
Потребни наградни поени: 5000
 • Производител: Bosch
 • Шифра: 09030226
 • Наградни поени:50
 • Достапност:На залиха


Карактеристики и предности

 • Силен 400 W „High-Power“ – мотор.
 • Два калеми за жилки од кои еден е за нормална трева а вториот е со подебела жилка за дива трева.
 • Флексибилен и ергономичен лесен за шишање на ивици со 90°  вртлива глава на тримерот.
 • Телескопска подесива рачка (80–115 cm) за совршено ракување.
 • Едноставно користење мотор со лесна конструкција и добро избалансиран уред, обезбедуваат лесно користење.
 • Подесив агол на рачката на тримерот за едноставно косење под грмушки и клупи.
 • Едноставна промена на калемот со еден клик.
 • Дополнителен држач на рачката за второт калем.
 • Подесива дополнителна рачка за дополнителна удобност.

Спецификација на продуктот

Сила на моторот 400 W
Дијаметар на сечење 24 cm
Брзина на сечење на трева 12000 m/s
Систем на сечење 1.6mm – 6 m.
Подесување на висина 80 – 115 cm
Тежина 2,6  g

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција