Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch EasyGrassCut 23 Електричен тример

2.290 ден.
3.050 ден.
Потребни наградни поени: 2600
 • Производител: Bosch
 • Шифра:09049299
 • Наградни поени:30
 • Достапност:На залиха


Карактеристики и предности

 • „Semi-Auto Feed“ систем: кој автоматски ја отпушта жилката при вклучување на уредот. И притоа секогаш обезбедува оптимална должина на жилката.
 • Добар квалитет на сечење со мотор од 280 W и 12500 врт/мин овозможува брзо и чисто сечење на тревата.
 • Едноставно користење мотор со лесна конструкција и добро избалансиран уред, обезбедуваат лесно користење.
 • Робусен дизајн за долг век на траење.
 • Исклучително лесен и управлив поради својата тежина од само 1.9 кг.
 • Долга рачка за удобно ракување во секаква работна позиција.
 • Практичен држач за струен кабел.

Спецификација на продуктот

Сила на моторот 280 W
Дијаметар на сечење 23 cm
Брзина на сечење на трева 12500 m/s
Систем на сечење Глава со конец
Конец на глава (калем) 1,6 mm x 4 m
Тежина 1,9 kg

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција