Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

KARCHER K 4 Compact перач по висок притисок

18.999 ден.
21.999 ден.
Потребни наградни поени: 22000
  • Производител: Karcher
  • Шифра:KARCHER K 4 Compact
  • Наградни поени:80
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Било да е во багажниот простор на автомобил или горе на полица; благодарение на компактните димензии, мијачот под притисок K 4 Compact се вклопува насекаде без тешкотии.

Уредот е исто така неверојатно практичен кога се користи: флексибилниот K 4 Compact може да се користи и хоризонтално и вертикално, лесен е за транспорт и брз за затоплување и обезбедува целосна моќност на машината за миење притисок.

Покрај тоа, телескопската рачка со прилагодување на висината обезбедува пригодна висина на влечење.

Понатамошни детали за опремата: Две рачки за носење, Пиштол за активирање Quick Connect, 6 m црево под висок притисок, Vario Power спреј (VPS), нечистотија и филтер за вода.

Цревото за висок притисок и кабелот практично може да се чуваат на предниот капак. K 4 Compact, со мотор што се лади во вода и има површина од 30 m² / h, е идеално погоден за повремено чистење на умерена нечистотија (мали автомобили, градинарски огради, велосипеди, итн.).

Работен притисок20-130(bar)
Проток на вода420(l/h)
Мотор снага1,8(kW)
Површина на чистење30(m²/h)
Тежина со додатоци13,8 (kg)
Димензии(L × W × H) (mm)348 x 308 x 520

Сериски број: 1.637-500.0

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција