Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
Iskra BG-TU520 Бензинска моторна коса / тример за трева (Грбна) Нема залиха
Iskra BG-TU520 Бензинска моторна коса / тример за трева (Грбна)
Iskra BG-TU520 Бензинска моторна коса / тример за трева (Грбна)
Iskra BG-TU520 Бензинска моторна коса / тример за трева (Грбна)
Iskra BG-TU520 Бензинска моторна коса / тример за трева (Грбна)

Iskra BG-TU520 Бензинска моторна коса / тример за трева (Грбна)

13.999 ден.
15.999 ден.
Потребни наградни поени: 14000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:BG-TU520
  • Наградни поени:150
  • Достапност:Нема залиха


Грбен тример за трева, со удобни меки прерамки
Комбинација од два режими на работа, која ќе им овозможи ефикасно управување
1,4 kW двотактен мотор со зафатнина од 51,7 cm3
Се користи со зафат на двете раце, што ќе ви обезбеди удобна работа.
Се носи на грб, со систем на закопчување, и изолација против вибрации

За подолга и непрекината работа опремен е со резервоар од 1,2 литар гориво

Карактеристики на производот:

Волумен (Јачина на мотор): 51.7cm3

Јачина: 1,4 kW 

Број на вртежи на мотор: глава со конец: 6525min-1 ; глава со сечило: 6900min-1

Тип на моторот: двотактен

Капацитет на гориво: 1,2L

Должина за палица на косење: 1500 mm 

Тип на рачка: дворачна

Глава со конец: ø 430 mm 

Глава со сечило: ø 255 mm 

2 години гаранција

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција