Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W Потопна пумпа

5.499 ден.
5.999 ден.
Потребни наградни поени: 5500
  • Производител: AL-KO
  • Шифра:AL-KO SUB 12000 DS
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха


Потопна пумпа AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W

Strong, practical, powerful. Flat suction up to 3 mm. Pumping capacity up to 9,500 l / h. Ideal for water pumping out of the pool, tanks, wells and flooded basements. Adjustable pump leg

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за чиста вода AL-KO SUB 12000 DS Comfort 550W.
  • Силна практична и моќна пумпа со kапацитет до 9.500 l / h проток на вода.
  • Универзални конектори вклучени со пумпата.
  • Минимално ниво на всисување на вода до 3 mm.
  • Нивоата за автоматско исклучување на пумпата можат лесно и брзо да се подесат за различна висина на водата.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел SUB 12000 DS Comfort 550W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 550 W
Висина на потиснување на вода 8.0 m
Проток на вода за литри/час 9500 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 5 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Минмално ниво на вшмукување на водата 3 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 5.8 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција