Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Gardena Потопна пумпа за чиста вода 9000

5.299 ден.
5.999 ден.
Потребни наградни поени: 6000
  • Производител: Gardena
  • Шифра:Gardena Потопна пумпа за чиста вода 9000
  • Наградни поени:120
  • Достапност:На залиха


Технички карактеристики:

Моќност: 300 W

Капацитет: 9000 l/h

Максимален притисок: 0.6 bar

Maксимална длабочина: 7 m

Mаксимална висина: 6 m

Максимална температура на водата: 35 °C

Должина на кабел за напојување: 10 m

Ниво на заштита: IP X8

Производител: Gardena

Земја на потекло: Германија 

Gardena потпона пумпа за чиста вода, со моќност на моторот од 300 W и проток на вода од 9000 l/h. Наоѓа примена при наводнување на градини, земјоделски површини, како и при чистење на поплавени простории, бидејќи има можност да влечи и минимални количини на вода со висина од 2 mm.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција